O večný život verných sa postarali Jehova a Ježiš!

“Za záchranu vďačíme svojmu Bohu, ktorý sedí na tróne, a Baránkovi.” - Zjavenie 7:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Rozdiel medzi pomazanými a inými ovcami nespočíva v tom, že by mali v Božích očiach inú hodnotu. Boh považuje obidve skupiny za rovnako cenné. Za všetkých zaplatil rovnakú cenu – život svojho drahého Syna. Za túto cenu vykúpil tak pomazaných, ako aj iné ovce. Tieto dve skupiny sa líšia v tom, že jedna má nádej na život v nebi a druhá nádej na život na zemi. Ale obe skupiny musia zostať verné Bohu a Kristovi. (Žalm 31:23) A pamätajme na to, že Boží duch pôsobí rovnako na každého z nás.

To znamená, že Jehova dáva svojho svätého ducha každému podľa toho, koľko práve potrebuje. Jehova dáva každému svojmu oddanému služobníkovi nádhernú nádej do budúcnosti. (Jer. 29:11) Slávnosť na pamiatku Kristovej smrti poskytuje každému z nás výnimočnú príležitosť chváliť Boha a Krista za to, čo pre nás urobili, aby sme sa mohli tešiť z večného života. Táto slávnosť je nepochybne tým najdôležitejším zhromaždením, na ktorom sa praví kresťania každý rok stretávajú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Boží duch nepôsobí rovnako na pomazaných a na iné ovce! Boží duch pomazania je ten istý duch, ktorý Jehova použil na inšpiráciu Biblie! Len pôsobenie toho istého ducha pomáha bratom Krista správne pochopiť inšpirované Božie Slovo!

w21.01 18 ods. 16;19 ods. 19

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu