Pastieri by mali ísť príkladom bratom vo všetkom!

“Proti tebe, najmä proti tebe som zhrešil, urobil som niečo, čo je v tvojich očiach zlé. Preto máš pravdu v tom, čo hovoríš, tvoj rozsudok je spravodlivý.” - Žalm 51:4.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ak si sa dopustil vážneho hriechu, nesnaž sa to zatajiť, ale úprimne vyznaj svoj hriech Jehovovi. Uvidíš, že tvoja úzkosť spôsobená zaťaženým svedomím začne pomaly ustupovať. Ale ak si chceš obnoviť vzťah k Jehovovi, musíš urobiť niečo viac, než sa modliť. Potrebuješ prijať naprávanie. Keď Jehova poslal za kráľom Dávidom proroka Nátana, aby odhalil jeho hriech s Bat-Šebou, Dávid sa nezačal ospravedlňovať!


Ani sa nepokúšal svoj hriech zľahčovať. Ihneď uznal, že zhrešil, a to nielen proti Bat-Šebinmu manželovi, ale predovšetkým proti Jehovovi. Prijal naprávanie od Jehovu a Jehova mu odpustil. (2. Sam. 12:10–14) Keď vážne zhrešíme, mali by sme sa o tom porozprávať s bratmi, ktorých Jehova poveril, aby sa o nás duchovne starali. (Jak. 5:14, 15) A musíme potláčať sklon ospravedlňovať sa. Čím skôr prijmeme naprávanie a uplatníme rady, ktoré sme dostali, tým skôr získame vnútorný pokoj a radosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: V minulosti keď kráľ Božieho izraelského národa zhrešil, Jehova Boh často potrestal celý národ! Tak nám dnes ukázal, že vedúci členovia Kristovho zboru môžu spôsobiť, že celá spoločnosť pred Jehovom zhreší a bude musieť byť potrestaná!


w20.02 24 ods. 17 – 18

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu