Pevné sebaovládanie pomôže prekonať skúšky života!

Písmo: A- | A+

“Ale každý je skúšaný tým, že ho láka a zvádza vlastná túžba.” - Jakub 1:14. Skúšky života sú nevyspytateľné!

Nie je dôležité len to, akú zábavu si vyberáme, ale aj to, koľko času jej venujeme. Ak si na to nedáme pozor, mohli by sme venovať viac času zábave ako službe Jehovovi. Prvým krokom je zistiť, koľko času jej venuješ. Poznač si do kalendára, koľko hodín týždenne si pozeral televíziu, surfoval po internete alebo hral elektronické hry. 

Ak zistíš, že si zábave venoval veľa času, skús si urobiť rozvrh činností. Najprv si vyhraď čas na dôležitejšie veci a potom na zábavu. Popros Jehovu, aby ti pomohol držať sa svojho plánu. Tak budeš mať dosť času a energie na osobné štúdium Biblie, rodinné uctievanie, zhromaždenia a službu. Potom nebudeš mať výčitky svedomia, že si si vyhradil čas aj na zábavu.

PS: Skúšky života sú ako čistič zlata a striebra našej osobnosti! V tomto nedokonalom svete nedokonalé bytosti sa tomu vyhnúť nemôžu! Ale keď sa na súšky života budú dívať ako na možnosť vylepšiť si duchovnú kresťanskú osobnosť, potom doslova využijú každú príležitosť a nenechajú sa plne ovládnuť nedokonalosťami života!

w19.10 30 ods. 14, 16;31 ods. 17

Skryť Zatvoriť reklamu