Pomoc prichádza od Jehovu a Krista a cez Sväté Písmo!

“Starosti ubíjajú človeka, ale láskavé slovo mu vlieva radosť.” - Príslovia 12:25.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Vážna choroba v nás môže vyvolať stres. Môžeme sa cítiť trápne, keď si druhí všimnú, ako nás choroba obmedzuje, alebo keď sme závislí od pomoci druhých. A aj keď ľudia možno nevedia, že sme chorí, môže nás skľučovať to, že už nedokážeme robiť veci, ktoré sme robili predtým. V takých chvíľach nám Jehova veľmi pomáha. Ako? Dal do Biblie zapísať láskavé slová, ktoré nám pripomínajú, že mu na nás veľmi záleží, i keď sme chorí. (Žalm 31:19; 41:3)

Keď si tieto myšlienky z Božieho Slova budeme čítať, Jehova nám dá silu bojovať proti negatívnym pocitom, ktoré súvisia s našou chorobou. Môžeš si byť istý, že Jehova vie, čo prežívaš. Pros ho, aby ti pomohol získať správny pohľad na svoju situáciu. Potom si v Biblii vyhľadaj povzbudzujúce slová, ktoré tam Jehova dal zapísať aj pre teba. Zameriavaj sa na tie pasáže, z ktorých vidno, ako veľmi si svojich služobníkov cení. Tak sa uistíš, že je láskavý ku všetkým, ktorí mu verne slúžia. (Žalm 84:11)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Úloha zborových pastierov je viesť ovečky k hlavnému Pastierovi - Ježišovi Kristovi a nášmu nebeskému Otcovi, Bohu Jehovovi! Jeho Khiha-kníh alebo Sväté Písmo, všeobecným menom Biblia, bude našim sprievodníkom večne!

w20.01 15 – 16 ods. 9 – 10;17 ods. 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 862
  •  | 
  • Páči sa:  138x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu