Súčasný kresťanský systém bude nahradený lepším!

“Dôverujem Bohu tak ako títo muži, že budú vzkriesení spravodliví aj nespravodliví.” - Skutky 24:15.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Bude sa viesť biblické štúdium s každým vzkrieseným človekom zvlášť, tak ako sa vedú štúdiá dnes? Budú títo noví pridelení do zborov a budú školení, aby mohli vyučovať ľudí, ktorí budú vzkriesení po nich? Na odpovede na tieto otázky si budeme musieť počkať. Ale jednu vec vieme s istotou už teraz. Na konci Kristovej tisícročnej vlády „bude zem naplnená poznaním o Jehovovi“. (Iz. 11:9)

Čaká nás tisíc rokov plných radostnej činnosti! Počas Kristovej tisícročnej vlády budú musieť všetci Jehovovi služobníci na zemi robiť zmeny, aby sa mu páčili. Preto budú s pochopením pomáhať vzkrieseným, aby prekonávali svoje hriešne sklony a žili podľa Jehovových noriem. (1. Petra 3:8) Keď vzkriesení uvidia, že aj Jehovovi služobníci pokorne „pracujú na svojej záchrane“, určite budú chcieť uctievať Jehovu spolu s nimi. (Fil. 2:12)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Rozdiel medzi židovským systémom vecí v čase Ježiša Krista a novým kresťanským, ktorý založil, poukazuje aj na podobnú zmenu v krátkej budúcnosti, keď Ježiš Kristus začne vládnuť s jeho 144 000 pomazanými spolukráľmi!

w20.08 16 ods. 6 – 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu