Zákon lásky je nový Zákon Ježiša Krista!

"Podľa toho všetci spoznajú, že ste moji učeníci – že bude medzi vami láska.” - Ján 13:35.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Každý z nás by mal milovať svojich bratov a sestry, lebo podľa toho sa dajú spoznať praví Kristovi nasledovníci. Ale potrebujeme aj „presné poznanie a dobrý úsudok“. (Fil. 1:9) Inak by sme mohli byť ovplyvnení „hocijakým vetrom učenia, za ktorým je ľudská úskočnosť“, vrátane učenia odpadlíkov. (Ef. 4:14) V prvom storočí mnohí učeníci prestali nasledovať Ježiša. 

Apoštol Peter vtedy s pevným presvedčením Ježišovi povedal: „Ty máš slová večného života.“ (Ján 6:67, 68) Hoci vtedy Peter nerozumel všetkému, čo Ježiš učil, zostal verný, lebo bol presvedčený, že Ježiš je sľúbený Mesiáš. Aj ty sa môžeš uisťovať, že to, čo učí Biblia, je pravda. Vďaka tomu si v skúškach zachováš pevnú vieru a pomôžeš druhým, aby si takú vieru vypestovali aj oni. (2. Jána 1, 2)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Uistiť sa o tom, že Biblia je od Boha, nášho Stvoriteľa, Jehovu, Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru nie je až taká ľahká vec! Vyžaduje si trpezlivosť, vytrvalosť, poctivosť a úprimný záujem spoznať nášho nebeského Otca  a jeho syna, nášho Záchrancu!

w20.07 8 ods. 2;

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
SkryťZatvoriť reklamu