Zázračný dar od nebeského Otca je modlitba!

"Neustále sa modlite. Boh si praje, aby ste to robili, lebo ste nasledovníci Krista Ježiša.” - 1. Tesaloničanom 5:16-18.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Môžeme sa s úctou modliť kedykoľvek a kdekoľvek. Jehova nie je nikdy príliš zaneprázdnený, aby si nás vypočul. Je tu vždy pre nás a našim slovám vždy venuje pozornosť. Keď si to všetko uvedomíme, budeme za to vďační a posilníme si k nemu vzťah. Žalmista sa vyjadril: „Milujem Jehovu, lebo počuje môj hlas.“ (Žalm 116:1) Náš Otec nás nielen počúva, keď sa k nemu modlíme, ale na naše modlitby aj reaguje. Apoštol Ján nás uisťuje: „Boh nás počuje, nech prosíme o čokoľvek v súlade s jeho vôľou.“ (1. Jána 5:14, 15

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je pravda, že Jehova vždy neodpovie na naše modlitby tak, ako očakávame. Vie, čo je v našom najlepšom záujme, a preto nám niekedy nedá to, o čo prosíme, alebo nás nejaký čas nechá čakať. (2. Kor. 12:7–9) Poskytuje nám všetko, čo potrebujeme. Od všetkých otcov očakáva, že sa budú starať o svoju rodinu, a sám robí to isté. (1. Tim. 5:8) Nechce, aby sme boli úzkostliví, pokiaľ ide o jedlo, oblečenie a bývanie. (Mat. 6:32, 33; 7:11) Je náš milujúci Otec, a preto sa postaral o to, aby nám nič nechýbalo ani v budúcnosti. 

PS: Schopnosť modlitby človeka ku svojmu nebeskému Otcovi a Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi, je jeden z najväčších dôkazov, že sme boli stvorení na “Boží obraz”! Je to zároveň jeden z najväčších zázrakov ľudského života na Zemi!

Skryť Vypnúť reklamu

w20.02 5 ods. 10 – 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu