Žiadny človek nie je inmúnny voči žiarlivosti!

“Zbytočne som... zachovával svoje srdce čisté a umýval si ruky v nevinnosti.” - Žalm 73:13.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Lévita, ktorý napísal tento žalm, začal závidieť pyšným a zlým ľuďom. Nezávidel im to, že si môžu robiť, čo chcú, ale to, že sa im zjavne hmotne darí. (Žalm 73:2–9, 11–14) Zdalo sa, že majú všetko: sú bohatí, dobre si žijú a nič ich netrápi. Lévita potreboval vidieť veci z Jehovovho pohľadu. Keď získal správny pohľad, znova nadobudol vnútorný pokoj a bol šťastný. Povedal Jehovovi: „Kým si so mnou, nič mi na zemi nechýba.“ (Žalm 73:25) Ani my nikdy nezáviďme zlým ľuďom, ktorým sa zdanlivo darí.

Ich šťastie je len pozlátkou, je dočasné. (Kaz. 8:12, 13) Keby sme im závideli, pripravili by sme sa o vnútorný pokoj a radosť a dokonca by sme mohli stratiť svoj vzťah k Jehovovi. Preto ak zistíš, že závidíš zlým ich zdanlivý úspech, urob to čo Lévita. Riaď sa Božími múdrymi radami a stretávaj sa s tými, ktorí konajú Jehovovu vôľu. Keď bude pre teba vzťah k Jehovovi tou najcennejšou vecou v živote, nájdeš pravé šťastie. A zostaneš na ceste, ktorá vedie do „skutočného života“. (1. Tim. 6:19)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Ak si prečítate celý 73. Žalm, tí zlí a arogantní, ktorí sa zdali byť v pohode, boli Levitovi spoluobčania Izraeliti. Možno mal na mysli niektorých z kráľovskej rodiny, ktorá vládla Božiemu ľudu. Musí to tak byť, pretože verní Izraeliti nemali žiadne styky s cudzincami!

w20.12 19 ods. 14 – 16

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
SkryťZatvoriť reklamu