Čím sa živí televízor?

Možno je to zle položená otázka, a možno ani nie. Keď sa však zamyslíme lepšie, snáď nám rýchlo naskočí odpoveď na otázku z nadpisu. Televízor sa živí časom. A prečo vlastne? No preto, že "žerie čas".  A keď sa zamyslíme ešte dôkladnejšie, zistíme, že je vlastne všežravec, ktorý "zožerie" všetko možné...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (38)

Veľmi chutným sústom pre "zázračnú" debničku sú okrem času aj vzťahy v rodine. Je až príliš podozrivé, že mnohé deti nemajú čas na rozhovory s rodičmi a mnohí rodičia zas na rozhovory s deťmi. Kto je zodpovední? Hlavným vinníkom je často televízor.

Nie je nič zláštne, ak sa otec pri pohľade na polročné vysvedčenie tvári zdesene, pretože nielen z matematiky je to horšie ako tri. Akosi nebolo kedy sa za päť mesiacov opýtať, či sa tomu synkovi, či dcérke v škole darí. No naozaj nebol čas otvoriť učebnicu, zaspomínať na staré časy v škole, pretože na prvom mieste je seriál, konečne zaslúžený oddych po práci, dobrodružný film, a akčnosť po akej muži túžia, tá z tej telky priam kričí. Avšak je nereálna (veľmi často), čo si však neuvedomujú svorne sediace ratoliestky pri ocinových nohách.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ockovia zabudli, že to akčné treba rozvíjať so svojím synkom, či dcérkou úplne niekde inde: na lúke pri futbale, či voleybale, na bicykli, na tenise, či pri plávaní, na hokeji (nie len pri hokeji), v prírode, na hubách, pri zbieraní šípok, v kine, na lyžiach, na sánkach (ak bude sneh), pri pexese, pri knihách, pri Človeče nehnevaj sa!, len tak spolu na pizzy, či v lete na zmrzke, porozprávať sa o všetkom aj o ničom... s OCKOM, nie len s ujom trénerom, pánom učiteľom, susedom, vedúcim krúžku, so spolužiakmi, kamoškami... Rozvíjať vzťah otca so svojím dieťaťom je také dôležité a ten "všežravec" to stále denne viac a viac nahlodáva až tak, že mnohé vzťahy sa nestíhajú zacelievať a preto už nefungujú.

SkryťVypnúť reklamu

Maminky, dnes veľmi moderné, musia stíhať všetko - prácu, domácnosť, postarať sa o deti, v neposlednom rade aj o seba a ...stú časť seriálu a preto im vyhovuje ak im nikto nezavadzia pri plnení si svojich povinností. Najlepšou pestúnou je "zázračná skrinka", pri ktorej deti nič nepokazia, nevylejú, nerozbijú, nespália, nepostrihajú, nepomaľujú, nezdemolujú, nerozhádžu... Šikovné maminky všetko urobia radšej samy za svoje ratolesti, len aby to mali podľa svojich predstáv. A zdrvené všetkou tou námahou klesnú zaslúžene do mäkkého gauča v obývačke, pretože už je čas a práve skončila úvodná zvučka. A deti? Nič nepokazili, ani sa nič nenaučili, pričom svojej maminke mohli s polovicou vecí pomôcť.

SkryťVypnúť reklamu

Mnohé manželky sa nemôžu vyrozprávať svojím manželom, a keď nastane problém vážnejší ako presolená polievka, vtedy je už niekedy neskoro. To typické ženské vyliatie srdca svojmu počúvajúcemu manželovi je úplne jednoduchý spôsob utužovania vzťahu. Keď manžel svojou rozhodnosťou povzbudí, posilní nielen svoju milovanú, ale aj ich vzájomný vzťah, ktorý je tým zakorenený vo väčšej dôvere, láske, porozumení. Manželia, koľko času ste dnes počúvali "všežravca" a koľko času svoju manželku? Niet divu, že mnohé manželstvá sa rútia, keď komunikácia - jeden z najdôležitejších pilierov, ktorý ho drží, chýba.

SkryťVypnúť reklamu

A čo tomu "pažravcovi" ešte podhadzujeme? Oči, uši, chrbticu, bohatú zásobu svojej reči, fantáziu, tvorivosť, talenty, zdravý úsudok neovplyvnený reklamou, detské sny o princeznách z knižiek, priestor na hru a šantenie vonku, zdravý pohyb, radosť z krás, ktoré sú okolo nás a sú reálne, účty za elektriku...

Možno ste sa pousmiali, možno zhrozili. Ale ja som sa rozhodla, nenechám si toto všetko "zožrať"! Je mi preto jasné, že si tohto "člena rodiny" nemôžeme dovoliť , lebo by nás to stálo príliš veľa... Nuž naša obývačka ostala "pustá" a televízor sme neubytovali.

Janka Mačňáková

Janka Mačňáková

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manželka a mama troch drobcov, úprimná priateľka s otvoreným srdcom neustále túžiaca byť obklopená ľuďmi, počúvajúca bútľavá vŕba a zároveň hlboká studňa myšlienok, snažiaca sa dosiahnuť na jej dno, avšak dno inšpirácií, ktoré dáva Boh, tie sú nevyčerpateľné... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu