Žena s perami napichanými ako žaba upozorňuje svojich synov v Lidli, čo si majú všímať na obaloch. Varuje ich pred označením žaby. Žabka má byť údajne symbolom organizácie Billa Gatesa, ktorý do potravín, ktoré sú označené práve touto značkou, pridáva jed z najjedovatejších žiab dažďových pralesov v riedenom stave s cieľom zníženia populácie na planéte Zem. Tieto výrobky mali podľa tejto teórie spôsobovať u ľudí vážne ochorenia s následkom smrti. Volajú to žaby Billa Gatesa.

Pralesnička strašná nie je žiadnym veľkým predátorom a už vôbec nevyzerá nebezpečne. Má v sebe však toľko jedu, že by dokázala zabiť dva slony, desaťtisíc myší alebo pätnásť ľudí. Zoznámte sa s pralesničkou strašnou, najjedovatejšou žabou na svete. Pralesničky strašné pochádzajú z Kolumbie. V prírode sa živia drobným hmyzom a mravcami, ale zatiaľ nie je úplne jasné, z ktorých druhov hmyzu získavajú svoj vysoko účinný jed. "Vedci sa domnievajú, že by mohlo ísť o drobného chrobáčika rodu Melyridae.
Silu ich jedu poznali aj juhoamerickí domorodci, ktorí ho používali pri love. Potierali ním hroty šípov alebo kopije – zásah potom korisť ochromil. Vďaka tejto aplikácii získali pralesničky svoje ľudové označenie „šípové žaby“. Bizarné je, že pralesničky si tento jed vlastne nevyrábajú samé, ale získavajú ho z jedovatých živočíchov, ktoré požierajú. Keď človek chová pralesničky v teráriu, žaby si jed nevyrobia. Kvôli tomu nie je ľahké tieto jedy študovať – v laboratórnych podmienkach ich jednoducho vedci len ťažko získajú, nieto aby ich napodobnili. V prírode zase pralesničiek rýchlo ubúda, predovšetkým kvôli ničeniu ich prirodzených ekosystémov a tiež ich znečisteniu. V súčasnosti sa využívajú toxické látky žiab na vývin pokročilých liekov proti bolesti. Žaby používajú jedovaté toxíny na sebaobranu. Podľa najnovších výskumov spôsobila malá genetická mutácia u žiab schopnosť byť imúnny voči vlastným jedom.

Žabka v logu Rainforest Alliance „podľa niektorých zdrojov môže symbolizovať“ jedovatú pralesničku strašnú. V skutočnosti ale logo zobrazuje listárku červenookú, ktorá jedovatá nie je. Tú si zakladatelia Rainforest Alliance podľa svojich slov vybrali preto, že sa nachádzala na územiach, kde pracovali pri ochrane tropických pralesov.

Rainforest Alliance je medzinárodná nezisková organizácia, ktorá pracuje na priesečníku podnikania, poľnohospodárstva a lesov, aby sa zodpovedné podnikanie stalo novým normálom. Budujú alianciu na ochranu lesov, zlepšenie živobytia farmárov a lesných komunít, presadzovanie ich ľudských práv a pomáhame im zmierňovať a adaptovať sa na klimatickú krízu. https://www.rainforest-alliance.org/about/
Tropické lesy absorbujú viac uhlíka ako ktorýkoľvek iný druh lesa. Poskytujú tiež prístrešie, potravu a živobytie miliónom domorodých a miestnych obyvateľov, pričom ukrývajú dve tretiny svetovej biodiverzity. Strácame ich však alarmujúcim tempom (najmä v poľnohospodárstve): V roku 2019 sme každých šesť sekúnd prišli o futbalové ihrisko v tropickom pralese. Zastavenie odlesňovania a degradácie lesov v trópoch je rozhodujúce pre prežitie ľudstva. Táto stránka obsahuje informácie o práci Rainforest Alliance na zastavenie odlesňovania tropických pralesov a odkazy na všetok náš súvisiaci obsah a zdroje.
Zachovanie lesov je jadrom misie Rainforest Alliance. Ako východisko na zastavenie odlesňovania vidia v podpore vidieckych komunít ako správcov ekosystémov. Ich záväzok je sústrediť príležitosti na udržateľné živobytie a ľudské práva prostredníctvom prístupov zdola nahor.
Tento projekt funguje už 35 rokov združuje už 4 milióny farmárov, ktorý pestujú potraviny na 6 miliónov hektároch, ktoré sa predávajú v 190 krajinách sveta. Kúpou potravín s týmto označením iba podporujete drobných farmárov.
Zakladateľom Rainforest Alliance je Daniel Katz, organizáciu založil v roku 1986. Z verejne dostupných zdrojov vyplýva, že Gatesova nadácia poskytla organizácií jeden grant vyplácaný v rokoch 2008 až 2012 v hodnote 5,3 miliónov dolárov a bol určený na rozvoj poľnohospodárstva v Afrike.Aj keď ide o vysokú sumu, stále je len zlomkom celkovej podpory, ktorú organizácia získala v minulosti od mnohých ďalších, menších darcov. Len v rokoch 2020 až 2022 získala od nadácií, korporácií a iných mimovládnych darcov viac ako 30 miliónov dolárov. Tieto dokumenty zároveň ukazujú, že Rainforest Alliance je z viac ako 60 % financovaná poplatkami od obchodníkov, ktorí kupujú a predávajú potraviny z certifikovaných fariem.
Rainforest Alliance je niečo ako náš Bratislavský BROZ, ktorý sa tiež snaží zapájať drobných farmárov na vytváranie udržateľnej krajiny tzv Dedovizne, kde človek a príroda spoločne koexistovali. https://krajinaziva.sk/
Žena, ktorá varovala svojich synov sa stala obeťou konšpiračnej teórie a žiaľ Bohu aj jej šíriteľkou. Konšpiračná teória veľmi silnou zbraňou v rukách tých, ktorí chcú vyvolať chaos. Záleží len na tom, akým spôsobom takú teóriu ľuďom podsunú a ako veľmi práce si dajú s vytvorením vierohodných argumentov. Stačí potom len vytvoriť vhodné pozadie a začať šíriť. Kým takýmto veciam budeme ochotní uveriť, tak budú konšpiračné teórie existovať ďalej. Konšpiračná teória má tým väčšiu silu, čím väčšia je nespokojnosť ľudu s určitých odvetvím ekonomiky či iného odboru. Dávajme si preto na tieto nezmyselné teórie pozor.