7 vecí, ktoré takmer každá nevesta zabudne spraviť po obrade

Písmo: A- | A+

Svadobný deň je naozaj náročný a nabitý udalosťami. Odkedy sa ráno zobudíte až kým si nesadnete za novomanželský stôl na hostine máte presne nalinkovaný celý deň a musíte sa držať osnovy, aby ste všetko stíhali. Veľa neviest v tomto zhone zabúda na dôležité maličkosti, ktoré treba spraviť po obrade a vo svojej časovej osi mali na ne určite mali vyhradiť priestor.

7 vecí, ktoré takmer každá nevesta zabudne spraviť po obrade
7 vecí, ktoré takmer každá nevesta zabudne spraviť po obrade (zdroj: http://goo.gl/L3Y4Gq)

1. Občerstviť sa

Všetci vieme, že svadobný deň je naozaj plný zhonu a pri všetkých tých povinnostiach ako účes, makeup, obliekanie, fotenie, odobierka nevesty, dolaďovanie detailov a podobne, je naozaj jednoduché zabudnúť na základné ľudské potreby ako je voda a jedlo. Verte mi, nie je nič horšie ako byť dehydrovaná a hladná počas svojho svadobného dňa. Preto majte stále po ruke vodu a nejaké malé občerstvenie. Hneď po obrade si vyhraďte chvíľku, počas ktorej rozdýchate všetky doterajšie udalosti, napijete sa a zjete niečo drobné - či už to bude pagáčik alebo banán aspoň niečím by ste sa mali posilniť. V deň svadby naozaj budete potrebovať veľa energie.

2. Poďakovať za pomoc

Hneď ako si vymeníte prstene a vykráčate z kostola, či inej obradnej sály, čaká na vás množstvo ľudí, aby vám pogratulovali a potom väčšinou hneď prichádza spoločné fotenie, respektíve odchádzate na súkromné fotenie, podľa toho ako ste si to naplánovali. V tomto zhone určite môžete zabudnúť, respektíve ani nebudete mať čas na svojich najbližších. Vyhraďte si v svojom časovom pláne krátku chvíľu, počas ktorej môžete poďakovať za pomoc a podporu vašej rodine, či blízkym priateľom. Ak to nespravíte hneď, počas oslavy si už na to nenájdete čas. Po obrade sú tiež všetci veľmi emotívni a táto chvíľa je ideálna na vyjadrenie vďaky, neskôr sa už všetci budú chcieť zabávať, preto využite tento moment - lepšia chvíľa už nepríde.

3. Stráviť chvíľu v súkromí s novým manželom

Je samozrejmé, že po obrade vám chcú všetci popriať veľa šťastia a pogratulovať k manželstvu a vy neviete, čo skôr, a najradšej by ste sa roztrhali, aby ste mohli aspoň chvíľku stráviť s každým. Uvedomte si však, že toto je vaša špeciálna chvíľa, ktorá sa už nebude opakovať. Ukradnite si aspoň 5 minút pre seba, ktoré strávite len vy dvaja a vychutnajte si spoločne vaše šťastie. Potom sa môžete vrhnúť do davu a nechať sa zahltiť prianiami.

4. Zájsť na toaletu

Znie to ako úplná banalita a samozrejmosť, ale verte mi, že v tom zhone, ktorý po obrade zvyčajne nastane sa ani nenazdáte a všetko zbehne veľmi rýchlo a zrazu budete sedieť za novomanželským stolom, počúvať prípitky a myslieť na to, ako veľmi vám treba na záchod. Preto do časového plánu zaraďte aj chvíľu pre seba, ktorú môžete využiť na návštevu toalety.

5. Upraviť sa

Keď už budete na toalte, nezabudnite nazrieť aj do zrkadla. Svadobný obrad je veľmi emotívna záležitosť a ak vám ušla nejaká tá slzička, alebo ste sa potili od nervozity, je to úplne v poriadku. Pre istotu však skontrolujte ako vyzerá váš makeup a účes a ak treba, urobte drobné úpravy. Balíček prvej pomoci s makeupom, sponkami a lakom na vlasy môžete nechať u hlavnej dužičky alebo vašej mamy a po obrade si s ním odskočiť na dámy a mierne sa upraviť. Pravdepodobne vás teraz čaká svadobné fotenie a chcete mať istotu, že budete vyzerať úžasne.

6. Nasadiť si zásnubný prsteň

Pred obradom ste si zásnubný prsteň zložili, aby vám mal váš teraz už manžel kam nasadiť obrúčku. Po obrade ho však môžete dať späť, na čo však vačšina neviest zabudne. Prsteň ste prevdepodobne dali niekomu strážiť a počas oslavy sa môže stať, že tomuto človeku niekde vypadne, čo by ste určite nechceli. Preto myslite na to, že ho treba nasadiť späť čím skôr.

7. Odniesť veci z obradnej miestnosti

Na obrad ste si pravdepodobne priniesli nejaké drobnosti, či už to bol vankúšik na obrúčky, špeciálne pero na podpis potrebných dokumentov, či nejaké drobné dekorácie. Preto myslite na to, že ich po obrade treba zobrať, aby sa nestratili, alebo nevyhodili. Spíšte si zoznam vecí, ktoré na obrad beriete a chcete ich zobrať aj späť a dajte ho niekomu z rodiny, či priateľov, aby ste na to nemuseli myslieť vy. Tento človek potom ako opustíte obradnú miestnoť, zájde späť a pozbiera čo treba.

Dúfam, že vám tieto rady pomôžu a váš svadobný deň prebehne hladko a bez stresov. Ak by ste však potrebovali s niečím poradiť alebo pomôcť s koordináciou dňa, ozvite sa nám na http://svadbypodlaely.sk/kontakt/. S radosťou sa postaráme o plynulý priebeh vašej svadby. :)

Skryť Zatvoriť reklamu