Nápady (a recepty) na letné svadobné nápoje

Písmo: A- | A+

Letná svadba si zaslúži osviežujúce nápoje, ktoré dodajú vašim hosťom novú energiu. Týchto 5 nápojov je ako stvorených na horúce letné dni a noci. Jednoducho ich pripravíte aj sami a svadobčania si ich zamilujú.

Nápoje na letnú svadbu - nápady a recepty
Nápoje na letnú svadbu - nápady a recepty (zdroj: http://goo.gl/6pRGz3)


1. Mätová limonáda

Nie je nič jednoduchšie a lepšie ako osviežujúca limonáda počas teplého dňa. Džbány s limonádou môžete rozložiť po stoloch alebo ich pripraviť na samostatný stôl s nápojmi. Príprava je veľmi jednoduchá: do džbánu napustite vodu alebo sódu, ak chcete bublinky (aspon 1L) a vytlačte do nej šťavu z polky citróna, potom pridajte mätové listy a limonáda je hotová. Ak chcete môžete do džbánov pridať aj nejaké nakrájané citróny alebo limonádu osladiť trstinovým cukrom, či medom.

2. Clerico

Clerico alebo biela sangria je ideálnym alkoholickým nápojom na letnú svadbu. Je plné ovocia, veľmi ľahké a osviežujúce. Príprava je tiež veľmi jednoduchá: vo veľkej mise alebo džbáne zmiešajte suché biele víno s grepovým džúsom v pomere 2:1, pridáte ošúpaný a nakrájaný ananás, mango, melón a kivi. Opäť môžete dosladiť trstinovým cukrom podľa potreby alebo pridať ľad.

3. Jahodové šampanské

Šampanské skrátke k špeciálnym udalostiam ako je svadba určite patrí. Ak ho však chcete urobiť zaujímavejším a sviežejším, pridajte jahody. Čerstvé jahody rozmixujte s trochou vody, aby ste dostali domáci jahodový džús a ten potom nalejte na dno každého pohára, dolejte šampanské a pohár ozdobte jednou čerstvou jahodou. Môžete pridať aj farebné slamky, aby si hostia mali čim premiešať nápoj.

4. Domáci ľadový čaj

Letnou klasikou je aj domáci ľadový čaj. Počas tohto ročného obdobia ho dostanete takmer v každej reštaurácii. Ak ho na mieste, kde sa koná vaša svadba neponúkajú, tak si ho pripravte sami. :) Stačí uvariť čaj klasickým spôsobom - príchuť je len na vás, môžete pokojne namiešať aj viacero príchutí, aby mali hostia na výber (zelený, čierny, biely, ovocný čaj). Uvarený čaj môžete dosladiť medom (ale nie je to nutné) a potom ho nechajte vychladnúť, pridajte citrónovú šťavu a ľad a môžete podávať. Ak chcete, pridajte do nápoja kúsky citrónov / limetiek a mätové listy.

5. Ovocné mojito

Jedným z najznámajších koktejlov je asi mojito. Môžete ho pripraviť s alkoholom alebo bez, je to len na vás. Najskôr pokrájajte limetky na malé kocky a spolu s mätovými listami a trstinovým cukrom hoďte do vysokého pohára. Zmes dobre roztlačte na dne pohára, kým sa nezačne robiť šťava, pridajte pár kvapiek limetkového sirupu, nejaký ovocný sirup alebo rozmizované čerstvé ovocie podľa chuti a ľadovú drť (ak nemáte ako rozdrviť ľad, stačia aj kocky ľadu). Potom vlejte do pohára 0,2dl bieleho rumu a zalejte sódou. Ak chcete nealko variant, proste vynechajte rum. :)

Dúfam, že sa vám tieto nápady na osviežujúce letné nápoje páčili a verím, že pripravíte naozaj chutné občerstvenie, na ktoré vaši hostia len tak nezabudnú. Prajem veľa šťastia. :)

Skryť Zatvoriť reklamu