Neviem sa zabávať

Toto som sa naposledy dozvedela. A celkom ma to zaskočilo, veď som si doteraz myslela opak. Asi budem musieť všetko prehodnotiť a vyhlásiť sa šedú nudnú myšku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (32)

Na bratislavskej "Metodke", bilingválnom gymnáziu, na ktoré som ešte donedávna chodila, existuje také neoficiálne delenie na "normálnych" (klasická slovenska sekcia) a "francúzov" (bilingválna sekcia). Viac vám o tom povie Veronika Vlčková .
Minule sa mi dostal do uší výrok jedného z "normálnych":
"Vy z francúzskej strany sa neviete zabávať, ste takí suchári, vôbec sa neožierate."
A tak som došla na to, že som suchárka a neviem sa baviť.

Pretože sa neopíjam do nemoty každý večer. Pretože tie dva razy v živote, keď sa mi to viac-menej omylom, neodhadnutím mojich "síl", podarilo, považujem za najhoršie večery môjho života. A doteraz som to vôbec nepokladala za zábavné. Zjavne som sa mýlila.

Pretože som si nikdy v živote ani len nepotiahla z cigarety, nieto ešte niečoho iného (marihuana napríklad). Len raz som si zo spoločenských dôvodov potiahla z vodnej fajky a za takú slávu som to nepokladala. A už vôbec ma nelákalo také experimentovanie, akože "fajčime zelený čaj s rozdrveným aspirínom". Zjavne som sa mýlila.

Pretože som ešte nikdy neužila všakovaké farebné srandy, či extatické tabletky. Skôr som to brala ako hazard so zdravím. Zjavne som sa mýlila.

Pretože som nikdy ešte "nešňupala" koks, či rôzne vlastné recepty, taký ibalgin 800 napríklad, a nekričala "vyteká mi oko...hihihi". Doteraz som sa tomu vyhýbala. Zjavne som sa mýlila.

Pretože nevyhľadávam jednorázové pofidérne známosti s cieľom uspokojiť svoje telesné túžby (najlepšie pod vplyvom nejakých omamných látok). Nebrala som to zatiaľ ako vrchol zábavy. Zjavne som sa mýlila.

Pretože niekedy si v piatok večer len tak posedím pri dobrej knihe (kniha, preboha! toľká nuda!!!), či pozriem si doma nejaký pekný film s mojím priateľom (jediným! predstavte si to!). Myslela som, že pre zábavu nemusím ozlomkrky utekať do najbližšej krčmy a pod vplyvom alkoholu sa premeniť z poslušnej študentky na vulgárnu pobehlicu. Zjavne som sa mýlila.

Ako tak pozerám, asi sa fakt neviem zabávať. Ďakujem dotyčnému mládencovi, že na to poukázal. A vy všetci (a nie je vás rozhodne málo, o tom som presvedčená), čo ste doteraz rozmýšľali ako ja, je na čase prehodnotiť svoje poznatky a názory. Pozrite sa pravde do očí - neviete sa zabávať.
Neviem ako vy, ale ja som sa teda rozhodla byť nudnou suchárkou, ako sa takto začať zabávať.


Ranya Malovičová

Ranya Malovičová

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Študentka politických vied so zameraním na Blízky a Stredný Východ na Institut d'études politiques de Paris. Momentálne v Káhire. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáTak toto som ja...Môj židovský svetDopisy z púšteDopisy z FrancúzskaRodina mojaTancuj, tancuj, vykrúcajTaké všeličoSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu