Som žena roka 2007!

Nesrandujem, myslím to úplne vážne. Som medzi sto ženami roka 2007 spolu s menami ako Norah Jones, Giselle Bündchen, Brigitte Bardot či dokonca Adriana Karembeu-Sklenařiková a ani som o tom nevedela! (Až doteraz).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (82)
No nedali by ste mi aj tú Nobelovu cenu? (foto venované môjmu bratovi a Pablovi E.)
No nedali by ste mi aj tú Nobelovu cenu? (foto venované môjmu bratovi a Pablovi E.) (zdroj: Hanka Hareneárová)

Neviem presne, ako som sa na ten zoznam dostala, ale si pamätám, že ešte v novembri 2006 som spolu s inými štyrmi dievčatami z mojej školy poskytla rozhovor pre regionálny časopis (francúzska Côte d'Azur) Femme Info, ktorý robil reportáž o zahraninčných študentkách a o tom, aké to pre ne je.

Podotýkam, že článok nemám a videla som ho len raz a aj to mi stačilo na to aby som videla, že poriadne skreslili všetko, čo som povedala. Nielenže mi tam pridali na jazykoch, ktoré ovládam (ja som povedala, že sa ich len učím) ale ešte aj napísali, že mám vášeň pre dejiny, pričom to bola len odpoveď na to, ktorý typ prednášok ma baví. A NAJHORŠIE na tom všetkom bolo, že mi tam dali tú najohyzdnejšiu fotku, takú ohyzdnú že kategoricky odmietam možnosť, že to je vôbec moja tvár, takže v podstate tam niekto iný použil moje meno (s vášnou pre dejiny a kto ovláda milión jazykov).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 A tak som na to medzitým zabudla, veď to je už vyše roka, však? Až kým mi minulý týždeň spolužiaci nepovedali, že som (aj s mojimi spolužiačkami) medzi 100 ženami roka 2007. Neviem, či to vyhlasoval ten istý časopis, alebo nejaké iné regionálne niečo, pretože som originál výtlačok toho zoznamu nevidela (ešte si na to posvietim!), ale toť, už aj na internete to je.

Nech sa páči, je to v abecednom poradí, ja som na 69 mieste (fúha, vyzerá to divne, to číslo). Mimochodom, chcela by som len podotknúť, že nie som študentkou na IUT ako hovorí zoznam, ale na IEP čiže Sciences Po. IUT a IEP sú dve veeeeeeľmi rozdielne školy, len sme prechodne v jednej budove. Veď kto by sa trápil so správnymi faktami, hlavne, že som medzi 100 ženami roku 2007.

SkryťVypnúť reklamu

http://www.jocelynemas.com/divers/100_noms.pdf

No, toto sa teda ten rok pekne začína, ešte by som chcela Oskara a Nobelovu cenu za fyziku prosím. Ďakujem
***

Ranya Malovičová

Ranya Malovičová

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka politických vied so zameraním na Blízky a Stredný Východ na Institut d'études politiques de Paris. Momentálne v Káhire. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáTak toto som ja...Môj židovský svetDopisy z púšteDopisy z FrancúzskaRodina mojaTancuj, tancuj, vykrúcajTaké všeličoSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu