O feministkách

Nevídané schopnosti človeka, teda ľudstva , umožnila deľba práce. Ľudia sa špecializujú na rôzne činnosti. Toto umožňuje vznik majstrovstva až virtuozity v činnostiach ľudí. Prvou deľbou práce v histórii bola deľba medzi mužom a ženou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (82)

Netreba menovať, ktoré práce sa považujú za prevažne ženské a ktoré za prevažne mužské, zvlášť nie v rodinách. Po rokoch vedúcich k emancipácii žien sme dospeli k stavu keď väčšina žien zvládne úlohy tak isto, ak nie lepšie ako muži. A muži v prípade potreby vedia plniť úlohy žien. Predsa sú v spoločnosti aj ženy, ktoré majú pocit určitého zvýhodňovania mužov a nedoceňovania žien. Sú schopné vyčítať aj Stvoriteľovi, že nenechal rodiť aj mužov, alebo len mužov. Skúsme sa pozrieť na vec z iného uhla. Bežne žena ak chce porodiť dieťa , tak môže, ak nechce tak nemusí( a mnohé čo by dali za to, aby mohli! ). Muž nemôže aj keby chcel. Tak viem, že sloboda, to je možnosť voľby. V tom prípade muž možnosť voľby nemá.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na mužov v minulosti bola uvalená branná povinnosť, kde premárnili zhruba dva roky života. Na ženy sa branná povinnosť nevzťahovala. Aj utrpenia vojen sa mužov neporovnateľne viac dotýkali. Donedávna platilo, že žena, ak jej muž zomrel dostávala vdovské, ale muž vdovecké nedostával. V štáte platí množstvo opatrení a nariadení, ktoré chránia ženy v práci, zvlášť tehotné a matky.

Je pravda, že niektorí muži, ženy bijú, alebo týrajú. Príčinu sporu často ani neskúmame, len vidíme dôsledok fyzickej prevahy muža. Mnohí sú za to právom potrestaní. Koľko žien bolo odsúdených za psychické, slovné týranie, v ktorom majú ženy spravidla prevahu? V mnohých manželstvách je zase muž „pod papučou", pričom sa všetko deje v tichosti.

SkryťVypnúť reklamu

Ženy považujú, za nespravodlivé, ak mužom podľa štatistiky vychádza priemerne o 25% vyšší plat, ako ženám. V štátnych službách sú za tú istú prácu muži i ženy rovnako odmeňovaní. Keď som bol v servise s autom všimol som si, čo robia muži a čo ženy. Žena bola pokladníčka, upratovačka a skladníčka. Autá neopravovala žiadna žena iba muži. Vari mali mať rovnaké platy? V politike feministky argumentujú tým, že by mali byť kvóty pre ženy, političky. Nebolo by to demokratické. Veď ženy v politike sú. Na čele konzervatívneho štátu Veľká Británia stáli prednedávnom dve ženy a to kráľovná a premiérka. Pritom kráľovná je aj najvyššou predstaviteľkou anglikánskej cirkvi. Je možné že raz budú v politike prevažovať ženy, tak, ako je to teraz v učiteľských profesiách. Pritom v remeslách je žien ako šafranu (pravda, okrem toho najstaršieho, ale rovnakú vinu za to nesie aj dopyt).

SkryťVypnúť reklamu

Z uvedeného vyplýva, že ženy skôr vyberajú také zamestnania, kde je čisto, tepelná pohoda, fyzicky menej namáhavé. Poškuľujú po poslankyniach, právničkách, prezidentkách, psychologičkách... Feministky netrvajú na tom, aby boli kvóty aj pre ženy murárky, montérky, klampiarky....

V každej normálnej rodine sa obidvaja rodičia podieľajú na vytváraní rodinného rozpočtu. Nie je zvláštnosťou, ak na materskej dovolenke ostáva manžel, ak sa tak manželia dohodnú. Ale aj keď do práce naďalej chodí manžel, lebo viac zarobí, kam prinesie peniaze? Hádam pre svoju rodinu. A ak prídu nedajbože nezhody a rodina sa rozpadá, nedelí sa majetok podľa toho, kto koľko zarábal, ale na polovicu. Potom, že nie sú domáce práce žien dobre zaplatené. A to najcennejšie deti ......a byt ostávajú spravidla žene. (A nie je to také samozrejmé na celom svete).

SkryťVypnúť reklamu

Od muža sa očakáva, že bude galantný, spravidla uhrádza útratu, očakávajú sa od neho obete. Zaujímavá je štatistika o počte zachránených mužov a žien pri potopení Titaniku.

Ženy, ktoré za ideál pokladajú až toho muža, ktorého porodili, sa najviac podieľajú na jeho výchove. Ako vychovávali takého, ktorý nemá úctu k ženám? Vo väčšine rodín ženy skôr vytýkajú mužom, že málo zarobia ako naopak. Tak potom z akého prostredia sú ženy, ktoré vystupujú ako feministky? Ako by ženy znášali situáciu, keby po rozvode deti patrili mužovi a ešte by museli platiť výživné. A tých 25% rozdielu platu si ženy počas života spoľahlivo vyberú. Predtým skôr odchádzali do dôchodku a štatisticky preukázateľne o 6 rokov dlhšie žijú.

Základom štátu je rodina. Je postavená na spolužití dvoch heterogénnych jedincov, detí a príbuzenstva. Pritom žena je spravidla tá, ktorá drží tri pomyselné rohy domácnosti, a muž iba jeden..My muži častejšie dávajme svojím ženám(manželka, matka ,dcéra) najavo ako ich máme radi. My sme zase vďační za slova uznania.

Zákony tejto krajiny tvoria a volia aj muži aj ženy. Pritom je v štáte o niečo viac žien ako mužov. Mnohé z rozhodnutí mužov iniciovali ženy ,často na základe citu a bývajú presnejšie ako tie mužské, na základe logiky.

Musíme si uvedomiť to, že najprv sme ľudia a až tak muži a ženy. V mestských bytovkách často ani niet inej práce, ako je tá domáca, považovaná za prevažne ženskú. Podieľajú sa na nej spravidla obaja rodičia. Navyše väčšina prác je zmechanizovaná, alebo technologický zefektívnená( práčky, vysávače, roboty, pampersky atd.)A predsa je rozvodov priveľa.

Milan Mantič

Milan Mantič

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bývalý učiteľ. Dôchodca. Záhradkár. Zoznam autorových rubrík:  SpoločenskéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu