Krabičkujem, krabičkuješ, krabičkujeme...

Denne okolo seba stretávame rôznych ľudí, ktorých si podvedome ukladáme do krabičiek. Krabička pre sympatických, ďalšia pre tých nepríjemne pôsobiacich, zvláštna krabička pre šéfa a nadriadených, krabička pre ľudí, s ktorými nechceme mať nič spoločné a takto by sme mohli pokračovať ďalej. Každý má to svoje rozdelenie ľudí, ktoré nám však často zakrýva skutočný pohľad na vec a robí nás neempatickými, neľudskými a egoistickými. Poďme si v krátkosti rozobrať dôsledky nášho krabičkovania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Krabička s nápisom sympatický

Do nej vkladáme človeka, ktorý v nás vyvoláva pocit, že my sami sme mu sympatickí, resp. mohli by sme byť. Zväčša ide o charizmatického človeka alebo človeka, ktorý sa veľa usmieva a pôsobí optimisticky alebo o človeka, ktorý v sebe nesie niečo, čo my sami nemáme a obdivujeme to na ňom.

Pri rozhovore s človekom z tejto škatuľky sa cítime byť uvoľnenejší, prejavujeme mu sústredenú pozornosť a usmievame sa. Takýmto správaním spôsobíme, že vycíti náš pozitívny prístup k nemu a aj nás zaradí do krabičky s vyšším skóre.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Krabička pre nepríjemne pôsobiacich

Tu patria na prvý pohľad zväčša vážne typy osobností alebo uzavreto pôsobiace bez známky sympatií voči nám ako aj ľudia, u ktorých nie je také jednoduché zaradiť sa do pozitívnych krabičiek, pre ktorých zdanlivo nie sme atraktívni.

Pri rozhovore s ľuďmi, ktorí sú zaradení do tejto krabičky cítime, že nie sme vo svojej koži. Svoju nervozitu prenášame do rozhovoru a nie sme otvorení na množstvo tém, ktoré bez problémov rozoberáme so "sympatickými". Týmto ovplyvníme aj človeka s ktorým komunikuje. Ten vycíti nezáujem a uzavretosť a taktiež si nás zaradí do krabičky s nižším skóre.

Skryť Vypnúť reklamu

Dôležitú rolu zohráva fakt, že naše dojmy a zaradenia ľudí sú často krát ovplyvnené mnohými okolnosťami. To, ako niekoho na prvý pohľad vnímame neznamená, že taký v skutočnosti je. Chybné zaradenie človeka do krabičky, ktorá so sebou prináša množstvo predsudkov nás oberá o hodnotné vzťahy a nás samých uzatvára do krabíc, ktoré nám prinášajú nepríjemnosti.

Preto ak ste jeden z tých, čo krabičkujú, skúste si dať záväzok a zaraďovať všetkých do krabičky s najvyšším skóre alebo krabičky jednoducho zahoďte. Uvidíte, aké zmeny to prinesie do vášho života.

Martina Marčeková

Martina Marčeková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som stvorenie milujúce umenie a všetko, čo je krásne a milé. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáživot v dnešnej dobe

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu