Najjedovatejšie a najnebezpečnejšie zvieratá na svete.

V našich zemepisných šírkach máme v celku vhodné podnebie pre život zvierat, naproti tomu v oblastiach, kde je to podnebie horšie, príroda pridelila živočíchom rôzne schopnosti a obranné prostriedky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Príroda to zariadila tak šikovne určite preto, aby boli schopné v danej oblasti prežiť, zaobstarať si potravu a ubrániť sa pred predátormi a všemožnými vplyvmi počasia. Nech je už dôvod prečo akýkoľvek, existujú na našej planéte zvieratá, s ktorými by sme sa asi stretnúť vôbec nechceli.

Obrázok blogu

 Štvorzubec známy pod názvom Fugu je to ryba, ktorá pri napadnutí zväčšuje svoj objem, aby sa ubránila pred predátorom. Keď to útočníka neodradí a zje túto rybu zahynie na otravu tetrodotoxinem, ktorý táto ryba obsahuje (prevažne v pečeni a v koži). Fugu v sebe obsahuje jed ktorý by usmrtil až 30 ľudí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

 Mamba Čierna je najväčším jedovatým hadom v Afrike. Je schopná vyvinúť rýchlosť 20 km / h, dorastá do veľkosti 2.5 až 4.5 metra váži okolo 2 kg a dožíva sa v priemere 11 rokov. Jej jed by na jedno uštipnutie usmrtil až 25 dospelých ľudí.

Obrázok blogu

 Medúza Štvorhranka je najjedovatejšia medúza na svete. Jej jed s obsahom botulotoxínu spôsobuje zástavu srdca a stratu vedomia, má účinnejší jed ako jedovaté hady a dokáže sa roztiahnuť až na 3 metre. Podľa vedcov by 10 gramov botulotoxínu dokázalo zabiť až pol milióna ľudí

 Najnebezpečnejšie zviertá na svete klik tu

 Najrýchlejšie vtáky na svete klik tu

 Najrýchlejšie ryby na svete klik tu

Marcel Gábor

Marcel Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Radšej tvor, ako Netvor ! Všetko čo potrebujete Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu