Najjedovatejšie pavúky na svete

Medzi jeden z najpodivnejších druhov hmyzu patria pavúky. Nájdeme ich takmer všade kam sa pozrieme, pozrite sa na tie najrozšírenejšie, ktoré na našej planéte môžeme nájsť a ktorým by sme sa radšej mali vyhnúť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

 Snovačka jedovatá (Čierna Vdova) dosahuje veľkosť 4 až 5 centimetrov na zadočku nosí červený znak pripomínajúci presýpacie hodiny. Samčekovia sú o polovicu menší ako samičky a ak nestačia po párení utiecť stávajú sa pre samičku potravou. Ich jed patrí medzi najúčinnejšie medzi pavúkmi vedci ho dokonca považujú za účinnejší než jed štrkáčov. Pri uhryznutí sa do tela človeka dostane dostatočné množstvo jedu na usmrtenie.

Obrázok blogu

 Vtáčkar chlpatý žije v Južnej a Strednej Amerike dosahuje veľkosť až 15 centimetrov. (S vystrenými nôžkami až 25). Jeho potrava sa skladá z mláďat vtákov a menších cicavcov ktoré môže loviť vďaka svojej veľkosti. Dožívajú sa niekedy až 30 rokov jeho jed nie je veľmi silný, ale zato je jeho uhryznutie bolestivé a nepríjemné, naproti tomu sa jeho chĺpky pri zasiahnutí lámu a zostávajú v pokožke čo potom vedie k dlhodobejšej bolesti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

 Phoneutria Nigriventer žije v Južnej Amerike a pokladá sa za banánového zabijaka pretože sa u nás nevyskytuje ale napriek tomu sa k nám môže dostať v zásielke banánov z tejto oblasti. Je vraj veľmi útočný a bez protijedu môže byť jeho uhryznutie pre človeka smrteľné.

 Najjedovatejšie pavúky na svete klik sem

 Najjedovatejšie a najnebezpečnejšie zvieratá na svete klik sem

Najrýchlejšie vtáky sveta klik sem

Marcel Gábor

Marcel Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Radšej tvor, ako Netvor ! Všetko čo potrebujete Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu