Obyčajné objatie

„Viac ako sex pre mňa znamená splynutie v objatí s milovanou osobou. Túžim po obyčajnom objatí. Chýba mi!" vyslovil precítene, úkosom pozrel na mňa a zadíval sa von z okna dostratena. Vlak uháňal ako naše dni, ako všetky krátke aj dlhé lásky, naplnené i nenaplnené, krásne i tie utopené v rieke sklamania. Oči sa mu zaleskli a ak by sme prechádzali dlhým tunelom v tme, zrejme by nebránil slzám, aby sa dolu lícami vybrali na svet.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu
(zdroj: Janka Strapková)

Obyčajné objatie. Nič menej, nič viac. Splynutie tiel, ale aj duší. Darovanie seba, odovzdanie sa, stretnutie jedného vnútra s druhým. Žiaden „Zákaz vstupu!", žiadne „Zatvorené!", žiadne „Mimo prevádzky!". Ale moment, keď je „Otvorené!", keď cítiť aj bez slov to, že „Som tu pre teba! Dávam sa ti!" Bez očakávania, bez výčitky, bez zábran, bez slov a prekážok. „Cíť sa ako doma!"

Mám priateľa, s ktorým sa obvykle nevidíme najviac len pár dní, no tých pár dní zvykne postačiť na to, aby sme sa pri opätovnom zvítaní aj objali. Je to jednoduchý človek. Naopak, mám mnohých dobrých priateľov, ktorých poznám už roky, ale obyčajné objatie som s nimi nikdy „neabsolvoval". Nevyčítam im to. Podanie rúk, pusa na líca či potľapkanie po pleci sú nádherným prejavom priateľstva. Keď však objímam, pritláčam svoje srdce k druhému, otváram môj vnútorný svet pre človeka predo mnou, spájam sa s ním „do hĺbky". Ako málo postačí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obyčajné objatie. Vraj ho potrebuje každý človek, vraj každý deň aspoň jedno, vraj cezeň všetko prebolí. Verím tomu a preto si ho niekedy priam vypýtam. Ak je, samozrejme, navôkol „kostrovský" človek. Uvedomujem si, že obyčajné úprimné objatie je jedno z tých tajomstiev života, ktoré ho podpisujú s tušom šťastia. V objatí tušíš pochopenie, lásku, priateľstvo, dôveru či ono hlboké odovzdanie. Cítiš viac. Aké jednoduché, aké však aj náročné. Aké krásne! Obyčajné objatie. Obyčajné ako život.

Dovidenia! Doobjatia!

„Človeka stretnúť, ktorého srdce v tebe bije. Ak toho stratíš, na púšť sa zmenia ulice zaľudnené. Každý deň stretnúť človeka. Človeka stretnúť každodenne.“ (Ján Kostra)

Marcel Páleš

Marcel Páleš

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Okrem mnohého iného ma zaujímajú diskusie o zmysle života, rád presahujem hranice priemernosti, milujem čítanie kníh a tiež čítanie ľudí. Keďže rád nachádzam neobyčajné v obyčajnom, nájdete ma často strateného v pozorovaní kolobehu života. Soľou môjho života je umenie, korením priatelia a najsilnejšou prísadou nad všetko vyvýšená láska. Spomedzi priateľov si najviac cením Boha, preto mastretnete aj v božích chrámoch, kde vyhľadávam pokoj v duši. Zoznam autorových rubrík:  ZamysleniaŽivý pozdrav z MárniceIdúc ulicouCesta za zmyslom životaPrózaPoéziaSlová nad zrkadlomBohNočná návštevaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu