Oko nie je cikuľa ani pinďúr

„Oko nie je cikuľa ani pinďúr, oko tváre rozoznáva!" zabrnkal na strunu a na dlhý čas to boli jeho posledné slová.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Majestát videl, že tohto chlapíka na dobré neobráti po dobrom. Zdvihol päste veľké ako napuchnutá boxerská rukavica a vyslal svoju prevýchovnú odpoveď. Na tvár vinníka dopadlo v rýchlom slede niekoľko tvrdých rán. Najprv sa mu zahmlil pohľad a čochvíľa upadol do bezvedomia. Výsmešný úsmev vyprchal ako slabý výprd.

„Teraz tie tváre určite nerozoznáš, debilko," vyslovil nad ním Majo, prezývaný Majestát a prehodil si bezvládne telo cez plece.

Všetko sa začalo na konci, v poslednom dejstve divadelnej hry. Pár dní predtým. Mladé súrodenecké trio uviedlo do povedomia verejnosti nové divadlo. Možno by si to nikto ani nevšimol, ale prišli s niečím jedinečným. Divadlo sa nazývalo veľavravne - HomoSex. Na čele stáli dvaja bratia a ich atraktívna sestra, ktorá sa venovala scenárom. Správa o ich vzniku sa vďaka vlnám médií ihneď rozniesla. O premiéru prvej hry bol preto obrovský záujem.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na konci tretieho dejstva sa však začali ozývať tí, na ktorých homosexualita pôsobila ako červená pre býka. Bučanie, pokriky, protesty. Hra ale prekvapila aj kritikov. Inteligentne rozohrala aktuálne problémy spoločnosti a s humornou ľahkosťou priviedla divákov k zamysleniu. Neutíchajúci potlesk v závere hovoril za všetko.

Trojica súrodencov, ktorí stáli na čele divadla, začala byť po vstupnej sláve atakovaná nervóznymi býkmi - neprajníkmi. Narážky, provokovanie, drsné odkazy a vyhrážanie sa. Súrodenci s tým počítali.

„Oko nie je cikuľa ani pinďúr, oko tváre rozoznáva!" najčastejší anonym používal pri každom svojom odkaze v závere túto vetu. Buď im poškriabal auto, buď zdemoloval schránku, oblepil protestnými plagátmi vstupné dvere divadla alebo bučal na predstavení. Angažoval sa, kde sa dalo. Divadlu sa však darilo stále viac a viac. Preto si podgurážený anonym odchytil to nežnejšie vedenie divadla.

SkryťVypnúť reklamu

Prebudil ho akýsi kyslastý zápach. Prvé bolestné pocity prichádzali najmä z tváre. Mal ju opuchnutú a najmä oči si takmer necítil. Tma bola všetko, čo videl. Blúdil prázdnou miestnosťou a poslepiačky hľadal východ. Potešil sa, keď sa napokon dotkol kľučky. Spoza dverí vychádzala akási svadobná hudba. Otvoril a vykročil vpred. Ožiarený svetlom sa snažil rýchlo zorientovať. Dvere za ním sa pohotovo zatvorili a hľadisko uvítalo hlavnú postavu celej hry, ktorá sa však objavila až teraz v samotnom závere.

Vinník, ktorý pred pár hodinami znásilnil mladú scenáristku divadla, stál na prázdnom pódiu v originálnom prezlečení. Na hlave mal závoj a pod ním na bielo natretú tvár, ktorá ukrývala ksicht zmaľovaný od modrín a podliatin. Ostatné telo mal chabo pokryté v ružových svadobných ženských šatách, podstatne vyzývavých. Jeho zadok prežíval neskutočnú bolesť. Hra sa volala Predaná zmätená nevesta.

Marcel Páleš

Marcel Páleš

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Okrem mnohého iného ma zaujímajú diskusie o zmysle života, rád presahujem hranice priemernosti, milujem čítanie kníh a tiež čítanie ľudí. Keďže rád nachádzam neobyčajné v obyčajnom, nájdete ma často strateného v pozorovaní kolobehu života. Soľou môjho života je umenie, korením priatelia a najsilnejšou prísadou nad všetko vyvýšená láska. Spomedzi priateľov si najviac cením Boha, preto mastretnete aj v božích chrámoch, kde vyhľadávam pokoj v duši. Zoznam autorových rubrík:  ZamysleniaŽivý pozdrav z MárniceIdúc ulicouCesta za zmyslom životaPrózaPoéziaSlová nad zrkadlomBohNočná návštevaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu