Letný seriál na pokračovanie 1/12 - Letné kino PP - VT - BS

Tak ako skoro každý rok, som absolvoval putovanie za dobrými filmami. Najprv to začalo tak celkom lacno. Stálo ma to 10 centov na MHD-čku a potom ešte nejaké to občerstvenie a taxík domov. Potom sa to cestovné šplhalo vyššie, kedy som natankoval asi tak za 5 éčiek aby som sa dostavil do Tatranskej Polianky, kde to bolo zase zaujímavé, že v miestnej krčme nefungovala vysokohorská prirážka, čo bolo pozitívne. Celé toto putovanie sa uzavrelo na asi najkrajšom mieste v Banskej Štiavnici, kde sme pre zmenu hľadali čo najhoršiu putiku otvorenú aspoň do jedenástej, tam už bolo potrebné tankovať aspoň za 35 €. Určite tu nechcem rozoberať cenu nafty, resp. moje neúsporné "poršátko" z roku 1993, ale ma to iba tak napadlo, že ako to vlastne všetko gradovalo. Kilometre, zábava, kvalita a radosť z jazdy, kde pri vyšších rýchlostiach človek má pocit, že sedí v autíčku ako "baterka vo vibrátore". Poďme na tie zážitky:-)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V podstate už dlhšiu dobu pravidelne navštevujem letné kino v centre PP, lebo sa mi na tom najviac páči, že si môžem pozrieť našu a českú poslednú tvorbu filmov. Tohto roku som bol mimoriadne pyšný na to, že som Slovák, lebo film Dom je naozajský slovenský, skrátka zo života nás Slovákov. Už dávno ma nezaujal náš film tak ako tento. Asi už len tvorba začiatku devätdesiatych rokov (Tábor padlých žien, Rivers of Babylon, Anjel milosrdenstva, Modré z neba) je fajn si to mrknúť. Fandím našim filmárom a želám im veľa takýchto filmov zo života.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Druhý film sa volal Perfect Days, čo bola česká produkcia. Páčilo sa mi to, lebo mám rád humor našich bratov Čechov, lebo je na hrane. Tento film mal niečo podobné ako filmy Najväčší Čech, Český sen, Samotáři, lebo v podstate išlo o obyčajný život ľudí slávnych aj obyčajných neobyčajným spôsobom. Určite som sa na tom super zabával. Veľmi sa mi páčila aj úloha p. Zuzany Krónerovej, čo je už asi taký český filmový folklór, že obsadzujú do úloh matiek a babičiek naše slovenské filmové a divadelné hviezdy. Dej filmu sa dal ľahko vytušiť, pretože bol priamočiary a jeho vývoj a vyústenie malo jasné znaky a symboly, ktoré veľmi dobre poznáme.

Skryť Vypnúť reklamu

Za tretím filmom sme sa s kamarátmi vybrali až do Tatranskej Polianky, kde prebiehal Medzinárodný festival outdoorových filmov. Najprv som ani sám netušil (a to mám 30 rokov), že čo to vlastne je taký outdoorový film. Na takej lúčke kde bolo krásne vidieť celú Tatransú dolinu a podtatranské obce sa vedľa sanatória premietali rôzne filmy so športovou tématikou. My sme sa akurát vybrali na film Trabantom naprieč Afrikou - alebo tak nejako sa to volalo. V tomto filme sme sa škodoradostne vyškierali na protagonistov na plátne, ktorým zakaždým niečo odišlo na ich dvoch trabantoch, pri ich 20 000 km ceste zhora-nadol po celej Afrike. Na tomto filme ma najviac zaujala hudobná stránka, lebo neskutočne perfektne doplňala prostredie a jednotlivé situácie, v ktorých sa protagonisti nachádzali. Tiež stojí za pozretie.

Skryť Vypnúť reklamu

Na druhý deň sme večer cestovali za ďalšou dávkou filmového priemyslu do Banskej Štiavnice. Večer tam premietali v rámci festivalu 4 živly film Kráľ Šumavy (najprv som si myslel, že to bude nejaký prírodopisný o živote medveďov). Nakoniec to bol film o tom ako naši príslušníci pohraničnej stráže pomáhali budovať mier a socializmus. Dej filmu bol o strážení hraníc pred banderovcami (pašeráci) a v závere samozrejme sme boli svedkami odhalenia hlavných pašerákov a prevádzačov. Bol to pekný film. Ešte v ten večer sa konala party na železničnej stanici, kde sme si mohli vďaka dynamu napojenému na mixer vybicyklovať vlastný miešaný drink. Okrem toho tam bolo veľa dobrej hudby, vysmiatí DJ-i, a zistil som, že Dr. Alban a hity z 90-tych rokov sú pre mládež(vek cca 15 - , ktorá sa tejto party zúčastnila ešte stále IN

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu