Život človeka menia okamihy

Dnes som mal dosť času na browsovanie po internete. Niekedy si veľmi rád prečítam pekné myšlienky, ktoré dokážu človeka povzbudiť a dodať mu silu do ďalšieho života. Zarazila ma jedna myšlienka, ktorá je nadpisom tohto článku. V podstate je veľmi pravdivá a stojí za to zamyslieť sa nad všetkými okamihmi, ktoré nám zmenili život, či je to už pozitívne alebo negatívne. Zo všetkého by sme si mali zobrať niečo do budúcna...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V mojom živote sú tak, ako v ostatných okamihy šťastia a okamihy smútku. Niekedy šokujúco nepríjemné, ale patrí to do môjho života a musím sa s nimi naučiť žiť. Lebo nie som jediný, ktorý vyrastal ako polosirota, nie som jediný, kto trpí diagnózou F.31 a môžem tu vymenovať ešte milion okamihov, ktoré boli nepríjemné v mojom živote.

Ale vďaka jednej mojej kamarátke som objavil pozitívnu literatúru, a začínam veci brať tak ako prídu a snažiť sa hľadať práve v tých smutných okamihoch niečo pozitívne. A v tom zmysel smutných a ťažkých chvíľ v živote. Človek nie je vždy spokojný so svojím životom, ale nedá sa vždy mať len dobre. Niekedy sa musíme mať aj trošku zle aby sme si mohli lepšie vážiť keď nám bude dobre. A hlavne si to uvedomovať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vo svojom živote som sa naučil dve veci: "Nič nie je nemožné" a "Problémy nás posúvajú ďalej, keď ich začneme riešiť" a snažím sa podľa týchto myšlienok viesť svoje kroky smerom dopredu.

Pekný víkend prajem - dúfam, že príde jar.

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu