Hľadal som, až som našiel

Už dosť dlhú dobu ma trápi kultúra v našom meste Poprad, a možno aj preto jej venujem dosť veľa svojich blogov. V posledných mesiacoch som hľadal ideálne miesto na kultúrne aktivity a neviazanú zábavu. Prešiel som si niekoľko priestorov, z ktorých každý mal nejaké to plus ale aj dosť veľa mínusov. Jedny boli príliš nóbl a od ruky - rozujem mimo centra. Inde bol v strede jeden, alebo viac stĺpov, čo do mojej kultúrnej koncepcie architektúrnej vizualizácie nepasovalo, lebo zrazu som nevedel kam dať bar a kam dať pódium. Niektoré boli na druhých alebo tretích poschodiach, čo niekedy človek prehliadne, nakoľko vidíme iba do výšky svojich očí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Až som nakoniec prišiel na to, že ideálne priestory sú staré Kino Máj v mestskej časti Veľká, cca 10 minút pešo od centra. Vécka sú tam a sú funkčné, podium je ešte použiteľné. Zadná opona sa dá zašiť, tak ako som to robieval skoro desať rokov, keď sme tam fungovali s divadlom. Na priečelí budovy je klasická kinonástenka, čo je fajn na informovanie verejnosti o akciách. S posúvnym pódiom by sa dalo tiež niečo urobiť, lebo je v trošku zanedbanom stave a bolo by tam treba spojazdniť reflektory, ale to si myslím, že by šikovný elektrikár dokázal urobiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je to fakt multifunkčný krásny priestor, ktorému postupne sa môže dať punc kvality a ono si postupne nájde svojich divákov, štamgastov, stálych návštevníkov, skrátka ľudí, ktorí budú tento priestor mať tak radi ako ho máme my.

Tak mi držte palce, aby som zarobil toľko peňazí, aby sa kultúrne centrum dožilo svojho otvorenia ešte v tomto desaťročí, lebo už neverím na rýchle zázraky.

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu