I have a dream...

Dnes ráno ako zvyčajne som si bol na balkóne zapáliť cigaretku ku kávičke. Viem nemal by som propagovať takéto nezdravé raňajky, ale moja sestra ma naučila síce už som mal 30-tku, že klamať je škaredé a zbytočné. Odvtedy hovorím pravdu tak ako ju vidím, cítim, počujem. Okrem toho som sa naučil, že sľubovať je zbytočné, ale slovo chlapa stojí za to. A ešte mnoho iných vecí som sa naučil za ten čas čo tu behám po svete. Doslovne behám, lebo milujem cestovanie. I keď som ešte nikdy nelietal lietadlom, nevidel more a plával som tak akurát na zaparkovanej lodi pri dunaji, lebo bolo zaujímavé ako sa to kýve s pribúdajúcimi promile v krvi. A ešte som sa s bývalou priateľkou vozil na vodnom bycikli (to slovo je pre mňa doteraz záhadou, či ho píšem správne) na Oravskej priehrade. Ale poviete mi mesto na Slovensku a ja Vám ho približne zameriam, kde sa pravdepodobne nachádza. Milujem cestovanie po Slovensku, lebo je najkrajšie na svete. (asi preto, že som bol najďalej v Srbsku:-))

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Môj sen nie je o cestovaní, lebo viem, že ak niekam budem chcieť ísť, tak sa tam jedného dňa vyberiem. Západné štáty ma až tak nefascinujú ako tie východoeurópske (Ukrajina, Rusko, Litva, Lotyšsko, Estónsko atď.)

Ale vráťme sa k môjmu snu. Trošku som Vás ako vždy zamotal, ako v dobrej detektívke, že ste si začali myslieť, že môj najväčší sen je práve cestovanie. Mám ho rád, ale nie je to pre mňa také dôležité ako môj hlavný sen. Ten je o čomsi väčšom. Ak tento článok prečítate dokonca skúste si ho aj vy predstaviť a uvidíte, či sa Vám tiež tak páči ako mne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najprv si predstavte najhorší zápach aký ste v živote pocítili a predstavte si, že na takej skládke odpadu je to ešte dvakrát silnejšie. Je tam všetko čo sme kedy používali, čo sa zlomilo, pokazilo, zničilo a skončilo to v kontajneri. Prišli smetiari vysypali kontajner a odviezli všetko na skládku. Niekedy aj celkom použiteľné veci. Je tam jedlo, papier, plast, drevo, kovy, bioodpad, skrátka všetko možné. Priznám sa raz som vyhodil úplne nový gramofón, lebo som ho dostal sprostredkovane na narodky a ešte aj tri mesiace po funuse. Neviem akým zázrakom sa ocitol na pôjde nášho domu, ale už to neriešim. Raz som na takej skládke bol a to bol fakt zážitok Máte tam celé zábavno-obchodné centrum aj s detským kútikom. Len si vybrať.

SkryťVypnúť reklamu

Ak vojdete do kvetinárstva, tak Vás príjemne ako prvé osloví vôňa čerstvých kvetov, ak vojdete do kníhkupectva, tak Vás ovanie vôňa atramentu a papiera, ak vojdete do dobrej reštaurácie, tak vonia celou kuchyňou, ale ak vojdete do hračkárstva, tak tam sa všetky vône stratili. Človek sa trošku porozhliada a vidí plastové autíčko, plastové bábiky, plastové hrkálky, plastové kočíky pre dievčatká, kuchynky a veľa ďalších vecí, ktoré nevoňajú, lebo sú to neživé materiály. Mojím snom je, že až raz pôjdem do hračkárstva, tak to bude voňať bavlnou, ľanom, drevom, kartónom. Nie je to krásny sen?

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu