Pochmúrne a veselé dni alebo keď neni o čom počasie to zachráni

Sú dni, kedy by ste ani za nič na svete nechceli vstať z postele. A naopak sú dni, kedy ľutujete, že ste nevideli východ slnka. Predstavte si, že je to iba metafora na správanie sa človeka v živote. Niekedy sme neskutočne plní energie a niekedy máme pocit, že treba sa zapnúť do nabíjačky. Osobne som veľmi ovplyvniteľný počasím. A práve tento rok je to počasie také zvláštne. Ani zima poriadne nebola a keď bola, tak som si ju nemal čas vychutnať (bolo asi 4 dni nasnežené). Jar prišla skoro a ešte k tomu aj uplakaná a plače doteraz.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Život je tá najkrajšia záhada, ktorú máme všetci možnosť rozlúštiť. Každý po svojom. Každý sám za seba. Niektoré správanie ľudí nepochopím, ale akceptujem to, že je to ich prirodzené správanie sa. Veľmi veľa ľudí mi hovorí, že "byť dobrým nie je dobré". Ale keď ja nedokážem rozlíšiť ten deliaci bod, kedy ste akože v norme dnešnej spoločnosti. Snažím sa byť k ľuďom ohľaduplný, pomáhať im, niekedy aj povedať im pravdu, ktorú títo ľudia potrebujú počuť a vedieť o nej.

Som bipolár s výraznou pozitívnou náladou. Nepotrebujem sa ľutovať, aj keď niekedy nie je zlé trošku, ale zase nie tak moc, lebo potom to skĺzne do tej negatívnej nálady. Keď pracujem na niečom tak sa snažím robiť veci najlepšie ako viem, a naučil som sa, že keď na niečo nemám, tak do toho nejdem, aj keď niekedy človek rozmýšľa rôzne. Niekedy ľudia kopírujú správanie bezdomovcov. Iba vyčkávajú na Vašu aktivitu, bez toho, aby sami vyvinuli aktivitu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Naučili sme sa, že všetko je skorumpované, zákony neplatia pre nikoho, a všetko je zlé. Ekonomika nefunguje, ľudia sú nedocenení, nikde nie je práca, agentúry iba zdierajú ľudí. A nakoniec všetci sa tvárime čiastočne oblačno, čiastočne slnečno. Z mojej generácie poznám už len zopár ľudí, ktorí zostali (alebo sa oženili, alebo majú dobrý flek alebo kombinácia). Funguje tu iba stredná a staršia generácia a mládež do ukončenia vysokej školy, ak ju náhodou nestihnú vyštudovať v zahraničí.

Toto je môj pohľad, ako vidím, ako počúvam, a ako cítim z ľudí nespokojnosť. 

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu