Letný seriál na pokračovanie - 8/12 Keep on running

Určite poznáte tú nadupanú pesničku, ktorá sa takto zaujímavo dostala do nadpisu mojho článku. Tuším to spieva Spencer Davis Group, tú na ktorú myslím. Veľmi dobre sa to počúva v aute keď človek cestuje na nejakú dobrú akciu. (nie do Tesca) Nenápadne pridáme plyn a užívame si ako sa len v autíčku dá. Niektorí ľudia jazdia podľa hudby. Patrím k nim aj ja. Čím lepšia pecka, tým to viac reve z reproduktorov, ktoré sa menia na neznesiteľnú hudobnú kulisu. Potom ma zrazu prekvapí nejaká tá zákruta a šliapem na brzdu zároveň s pocitom husacej kože na celom tele. Jemne stíšim rádio a pokračujeme uvedomelo v ceste.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vždy keď je človek najviac vytešený z obľúbenej hudby, tak ho niečo na ceste prekvapí. A tu je to, čo si rád vypočujem, či už z rádia alebo hudobného serveru aj s pohupkávaním a pospevovaním, lebo všetky moje obľúbené pesničky poznám od slova do slova. Skrátka milujem hudbu. 

V podstate posolstvo tejto pesničky si ja osobne vykladám ako určité životné motto, aby sme nikdy neprestávali v živote napredovať. Určite nejde o doslovný preklad, je to iba myšlienka, ktorú mi táto skladba vždy navodí, keď ju počujem.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je zaujímavé, že niektoré hity sa stratia behom mesiaca, táto skladba je z roku 1966, a v podstate nie som jediný, kto si ju rád popočúva. Podľa mňa táto pesnička bude v kurze aj v roku 2066, kedy už tu možno ani ja nebudem. V tom roku by som mal 84 rokov. Ak si ju vtedy ešte pustím neviem síce z čoho, lebo ani sa neodvážim predstaviť si ako budeme počúvať rádio, púšťať si obľúbenú hudbu, čo budeme jesť, ako budeme bývať, a či si na to všetko vlastne zvyknem. Ak samozrejme tohto roku už náhodou nebudeme svedkami konca sveta. Tiež vyšiel tak debilne tri dni pred vianocami.

Marek Duda

Marek Duda

Bloger 
  • Počet článkov:  64
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Moje životné heslo je: "Je mi jedno, či človek má 10 alebo 100 rokov, ak ma dokáže niečo naučiť som rád, že som ho spoznal." Človek po tridsiatke začne vnímať prostredie, v ktorom žije trochu ináč ako dovtedy. Preto sa zaujímam o komunálnu politiku a v tohtoročných komunálnych voľbách kandidujem na poslanca do Mestského zastupiteľstva v Poprade. Zoznam autorových rubrík:  UmenieSekretárŠpajzkaDivadelné pocityPráci česťSúkromnéNezaradenéEkohračkyGaléria (ne)slávnych umelcov

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu