Najdôležitejšia vec: stop radikálom

Komentáre o víťazstvách a prehrách na veľkej škále prenechám iným, ja si všimnem vec, ktorá je pre mňa najdôležitejšia: vo voľbách dostali červenú alebo aspoň oranžovú radikáli. Počnúc smiešnym výsledkom Kotlebovcov cez odraté uši SNS až po odchod veľmi prekvapenej SMK na smetisko dejín.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)
Obrázok blogu

Slovenskí voliči tak dali jasný odkaz politikom, že maďarská karta už nie je smrtonosnou zbraňou s ostrými hranami. Zmenila sa na ošúchanú handru, ktorú možno akurát len s odporom vyhodiť. SNS zobrala hlasy kotlebovcom, aj keď tu možno predpokladať, že voliči boli pragmatickí, nie žeby sa im štítilo hajlovať. Ale hlasy SNS zobral Smer, ktorý síce dúchal do národnostnej pahreby, koľko mu len pľúcka stačili, ale v prejavoch bol výrazne umiernenejší.

Absolútnou bombou bol nehanebný výprask SMK a úspech ich konkurentov zdôrazňujúcich spoluprácu a spájanie. Voliči na juhu tak dali "svojim" politikom najavo, že nechcú byť čímsi extra, ale riadnymi občanmi tejto republiky s právom rozprávať, ako im huba narástla. Nechcú revidovať Trianon, nechcú sa sťahovať za Dunaj, nechcú rozdupať slovenskú svojstojnosť pod kopytami malých chlpatých poníkov. Konečne Slováci dostali veľmi zreteľný signál, ako celý ten cirkus vnímajú občania maďarskej národnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako povedal ktorýsi z oslavujúcich - teraz je čas riešiť ozajstné problémy, nie vymyslené spiknutia. Nehrať do karát maďarskej vláde odvádzajúcej pozornosť od vnútorných problémov provokovaním susedov. Je čas, aby sa Jano a Anča zase rozhádali, rozpadli a zanechali po sebe iba niekoľko trápnych kapitol slovenskej histórie.

Rád by som veril, že Slovensko urobilo ďalší krok zo svojej neurotickej puberty a smerom k dospelosti.

Marek H. Eliáš

Marek H. Eliáš

Bloger 
  • Počet článkov:  88
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hyena je hyena je hyena. Zoznam autorových rubrík:  KlokaNovinyŠpitálske zážitkyPrírodopisPanic RoomAktuálneDivnosprávy(Ne)KultúraSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

58 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu