Vyhralo Zlo a hlúposť

Hoci tieto voľby boli takmer tie najjednoduchšie, väčšina si vybrala klamára, porušovateľa zákonov a prázdnotu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Na rozdiel od parlamentných volieb, bolo druhé kolo prezidentských volieb veľmi jednoduché. Boli len tri možnosti.

Voľba za Pellegriniho

Jedna možnosť bolo racionálne voliť Petra Pellegriniho. Túto možnosť si vybrali tí, ktorí tu chcú zaviesť autokraciu a sú proti demokracii. Volili Pellegriniho nielen preto, aby nevyhral Ivan Korčok, ale hlavne preto, že Pellegrini poslúži tejto vláde. S týmito ľuďmi ťažko niečo urobiť. Andrej Bán ich navštevoval a ich odpor k demokracii, inteligencii, úspešným a čestným ľuďom je do nich hlboko zažratý. Im podobní arizovali, zatvárali demokratov pri nástupe komunistov a dnes využívajú demokraciu na to, aby ju zničili.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Neverím, že druhá racionálna možnosť - voliť Pellegriniho ako prvého homosexuálneho prezidenta - reálne niekoho napadla. Jeho poslušnosť voči Ficovi totiž znamená, že podporí legislatívu proti LGB.

Voľba za Korčoka

Ivan Korčok bol najlepší prezidentský kandidát v histórii. Je štátnik už ako kandidát. Rozdiely oproti výborným prezidentom - Kiskovi a Čaputovej - sú práve v tom, že je vyprofilovaný ako štátnik už teraz (a preto ho možno škoda v straníckej politike). Racionálna voľba v prospech Korčoka bola teda daná tým, aké sú právomoci prezidenta a jeho pozícia v ústavnom systéme.

Voľba proti kandidátovi

Hoci racionálne rozhodnutie si vyžaduje informácie, ktoré podľa mňa vedú k voľbe v prospech jedného z kandidátov, voliči mohli voliť kandidáta ako menšie zlo. Voliť proti Pellegrinimu mohli podporovatelia vyhladenia Izraelu (Od rieky k moru), ak by dokázali pochopiť, že náš prezident nemá vplyv na vojnu v Gaze a Pellegriniho beznázorovosť v tejto otázke nepreváži negatívne dôsledky jeho víťazstva na Slovensko. Pellegrini je klamár (veľmi slabý oproti JUDr. Ficovi a iným kolegom zo Smeru a okolia) a porušuje zákony a ústavu (vyvlastňovací zákon, výdavky na kampaň a pod.). Bolo rozumné zvážiť, čo znamená víťazstvo Ficovej podržtašky a voliť proti Pellegrinimu.

SkryťVypnúť reklamu

Voľba proti Ivanovi Korčokovi nemohla byť racionálna. Obrovský nárast voličov Pellegriniho boli voliči, ktorí aj počas moratória cez maďarské médiá a sociálne siete dostali strach, že keď sa Ivan Korčok stane prezidentom, zavedie nás do vojny. Hoci to bolo vyvrátené ako nemožné (ústava je v tomto jednoznačná), títo voliči nepočúvajú na rozumné argumenty, ale len na pudy (strach). Špinavá antikampaň nemala ani jeden argument, len lži. Rozmýšľajúci človek by klamárom prestal veriť hneď po prvej lži, ale možno až 500 000 voličov, ktorých prezidentské voľby pred dvomi týždňami nezaujímali, volili proti Korčokovi.

SkryťVypnúť reklamu

Temná triáda osobnosti

Osobnostné črty temnej triády - narcizmus (egoizmus, nedostatok empatie), machiavelizmus (manipulácia iných) a psychopatia (protisociálne konanie, absencia výčitiek) sú témou, o ktorej často hovorí guru konzervativizmu Jordan B. Peterson. Mnohí slovenskí konzervatívci v ňom vidia mesiáša.

Nedávno mal Jordan B. Peterson rozhovor na tému tranzície detí. Ide o trend v USA a Kanade, kde "odborníci" na bežnú úzkosť a neistotu ohľadom identity u dospievajúcich detí navrhujú hormonálnu liečbu, blokátory puberty a tranzíciu (vrátane operácií). Peterson správne upozorňuje, že je to nevedecké, nehľadí sa na dlhodobé dôsledky a je to zideologizované. Poukazuje na to, že tí, ktorí vedú túto svätú vojnu za čo najviac rodových tranzícii majú črty temnej triády.

SkryťVypnúť reklamu

Ako to však interpretujú slovenskí konzervatívci? Tak, že voľba PS spôsobí, že naše deti budú nútené zmeniť pohlavie. A PS podporuje Korčoka, takže voľbou Korčoka sa z vašich synov stanú transženy. Keďže príjemcovia tejto demagógie sú hlúpi, padá to na úrodnú pôdu. Ale pritom je to absolútne nepochopenie toho, čo sa deje na Západe.

Aj psychológ Peterson akceptuje vrodenú sexuálnu orientáciu (písmenká LGB), ale upozorňuje na to, ako sa ľudia s osobnostnou črtou temnej triády (resp. tetrády, teda aj sadisti) dostávajú do čela organizácií, ovládajú univerzity a vedu.

Takže problém je v osobnostných črtách týchto ľudí temnej triády. A takíto ľudia sú problém, nie aktuálna ideológia, ktorá je nástroj na realizovanie ich túžby po moci, ovládaní ostatných, sláve alebo potešenia z ubližovania iným.

U nás je hlavným predstaviteľom osobnostnej poruchy temnej tetrády JUDr. Róbert Fico, predseda vlády a 20 rokov stranícky šéf Petra Pellegriniho. Ten je len narcis, ostatné črty nie sú očividné. V Európe sú takí napríklad Orbán či Putin. V USA je takým napríklad minulý a budúci americký prezident Donald Trump. Ten si ovládol celú republikánsku stranu a ľudia podobného osobnostného nastavenia majú teraz šancu získať moc a realizovať svoje psychické narušenie.

Ak by bol Fico transžena a černoška v USA, možno by bol on tým, ktorý by viedol boj za tranzície, prenasledoval by psychológov a psychiatrov, ktorí sú zdržanlivejší a opatrnejší a chcú vedecké dôkazy.

Fico je však na Slovensku, ktoré je rurálne a teda konzervatívne, preto používa progresivizmus ako strašiaka na všetko. Pričom diskutovať o konkrétnych témach možno aj v otázkach LGB, transľudí alebo odluky cirkvi od štátu, ale je potrebné, aby diskutujúce strany neboli len nástrojmi osobností temnej triády. Toto si žiaľ mnohí konzervatívci neuvedomujú a tak napríklad zrušili odborníkmi schválený štandardný postup pre tých asi 100 transľudí na Slovensku. Táto strana politického spektra sa posunula nielen proti systému, ale aj proti rozumu, odbornosti a argumentácii, úplne rovnako ako nimi kritizované Woke hnutie.

Ak by sa konzervatívci zamysleli nad tým, či je väčšou hrozbou pre spoločnosť, že psychopat Fico bude mať poslušného prezidenta, ktorý je morálne opovrhnutiahodný alebo, že prezidentom bude slušný a skôr koznervatívny diplomat, ktorý nemá právomoc uzákoniť čokoľvek z progresívnej agendy, nemohli by voliť Pellegriniho, ale museli by voliť Korčoka.

Poctivosť prehrala

Otázka, prečo Korčok nepoužil klamstvá a neporušoval zákony je nepochopenie toho, kto je Ivan Korčok a čo reprezentuje. Vždy som bol za fair-play a neviem si predstaviť, ako by som mohol podporiť takéhoto klamára (Gašparoviča som od Mečiara nedokázal odlíšiť, tak som nebol voliť).

Ivan Korčok ponúkol svoju víziu a jej základnou súčasťou je dodržiavanie pravidiel a pravda. Pellegrini neponúkol nič, akurát celý jeho život ukazuje, že je to len prázdny, poslušný, nepoctivý, narcistický lokaj svojho pána Fica.

Nevzdelaní volili Pellegriniho

Vzťah medzi inteligenciu a vzdelaním je na úrovni spoločnosti jednoznačný. Hlúpy človek nedosahuje vyššie vzdelanie, inteligentný človek opúšťa vzdelávací systém až neskôr. Nie je to kauzalita, ale veľmi silná korelácia. A podľa psychológov je inteligencia spolu so svedomitosťou najsilnejším prediktorom osobného životného šťastia.

Kritérium dosiahnutia maturity som preto použil na identifikovanie korelácie s podporou Petrovi Pellegrinimu v druhom kole prezidentských volieb.

Z dát sčítania obyvateľstva (tabuľka 117 - podľa najvyššieho dosiahnutého vzdelania) som na os X naniesol podiel ľudí, ktorí na túto otázku odpovedali jednou z možností: Stredné odborné (bez maturity), Učňovské (bez maturity) alebo Základné. Z celkového počtu som musel odpočítať duplicitnú hodnotu Vysokoškolské spolu ako aj Bez školského vzdelania a Nezistené. Doplnkom k hodnote je podiel obyvateľov, ktorí dosiahli aspoň maturitu. Vplyv počtu adolescentov (majú zatiaľ Základné vzdelanie, ale ešte nie maturitu) je zanedbateľný, ide len o 4 ročníky.

Na osi Y je zisk Pellegriniho v druhom kole volieb. Veľkosť krúžku závisí od počtu obyvateľov obce/mestskej časti (BA, KE). Trend je podľa váh veľkosti obce (počtu odpovedí v sčítaní obyvateľstva).

Zvýraznené obce majú uvedené obe hodnoty - napríklad bratislavská mestská časť Dúbravka má 23% obyvateľov bez dosiahnutia maturity (teda 77% má aspoň maturitu) a Pellegrini tu získal 34,2% hlasov.

Vzdelanie a podpora Pellegrinimu
Vzdelanie a podpora Pellegrinimu (zdroj: Marek Mačuha)

Ten trend (0.849*x + 0.159) je celkom jasný. Ak by na Slovensku bolo bez maturity len 40% obyvateľov, vyhral by Korčok, ale takýchto ľudí je až 47%.

Iste to nie je to isté, ako zisťovať u voličov IQ, ale o to tu ani nejde. Ten vzťah je očividný. Nie je to nič nové pod slnkom, len v prípade tejto voľby je to viditeľnejšie ako v prípade parlamentných volieb, kde som používal kategórie politických strán.

Odôvodniť sa to dá napríklad tým, že inteligentnejší z obcí, v ktorých žijú zadubenci (pozrite si články Andreja Bána na Denníku N, ten ich ponavštevoval, chcel pochopiť, prečo podporujú Harabina, Fica, komunizmus) jednoducho odídu. Koniec koncov aj tá maturita sa nedá získať v Papradne. Podobní dôvod majú pracovití a poctiví. Žiť s lúzou nechcú a odchádzajú do miest. A tam sa stretávajú s inými názormi a začnú si uvedomovať výhody demokracie a kapitalizmu a sú tak menej náchylní na podporu antisystému a extrému.

Je to začarovaný kruh, nakoľko vymieranie takýchto obcí (sprevádzané urbanizáciou) je pomalé, pôrodnosť nie je nižšia ako v mestách. Takže rurálne Slovensko bude mať vyšší podiel nevzdelaných a aj menej pracovitých ľudí ako urbánne Česko prípadne Dánsko a to bude vytvárať tlak na ďalšiu emigráciu tých najlepších. A tešiť sa z toho, že Ivan Korčok získal trošku viac percent ako demokratické strany v parlamentných voľbách je sebaklam. Proti Pellegrinimu mali dôvod hlasovať aj ľudia, ktorí demokratické strany nepodporujú.

Lepšie to dlho nebude

Aspoň do tretej svetovej vojny (ktorá možno už prebieha minimálne v oblasti dezinformácií a kybervojny) sa nezdá, že by niečo mohlo zabrať na voličov, ktorým stačí týždeň masírovania evidentnými klamstvami a z pozície, že im je jedno, kto bude prezident prejdú do podpory antisystémového a extrémistami preferovaného kandidáta. Na druhej strane nik si nevie predstaviť reálnu horúcu vojnu, takže ju nebudem privolávať ani ja.

JUDr. Róbert Fico je inteligentný psychopat. Jeho aktuálna téza "Keď do pekla, tak na bielom koni" znamená, že nemieni urobiť nič pre budúcnosť Slovenska. Veď po pekle už nič nenasleduje. Akurát že naše deti a deti našich detí tu zdedia skrachovaný štát (v najširšom slova zmysle). Možno to nebude úplne ako Pol-Potova diktatúra (Ficovi do hlavy nik nevidí), ale ekonomický úpadok je istý. Lenže Fico už vie ako na to.

Pol milióna voličov vie zmanipulovať v priebehu týždňa, takže až do začiatku volebnej kampane pred nasledujúcimi parlamentnými voľbami (nezruší ich, je to normalizačný komunista, vie že nepotrebuje diktatúru de iure, stačí mu de facto) môže robiť čo chce. A potom počas kampane (aj moratória) z toho obviní opozíciu, média, inteligenciu, odborníkov, Západ, mimovládky, medvede (doplňte si) a bude vládnuť ďalej.

Fico teraz pretlačí ľahšie všetko, čo si zaumieni, pretože nelegálne skrátené legislatívne konanie (so lživými dôvodmi alebo aj bez dôvodov, veď je to politické rozhodnutie) mu umožní meniť zákony takmer revolučnou rýchlosťou. Od podania návrhu po uverejnenie v zbierke zákonov môžu prejsť len hodiny a Ústavný Súd to po rozšírení o 13 vládnych sluhov nezruší. Do konca tohto roka tu už bude reálna diktatúra - možno nebude hneď zatvárať kritikov, ale títo sa nedostanú do televízií a fejsbuk už ovláda antisystém.

Ostrovčeky slobody - SME, Denník N, .týždeň či Aktuality budú existovať v internetovej podobe, pričom ich redaktori budú prenasledovaní. Internetové noviny možno robiť aj zo zahraničia, ale ak žiadna tlačiareň nebude chcieť tlačiť ich fyzickú verziu, presah do populácie bude menší a aj ich ekonomická situácia bude zlá (vláda bude korumpovať inzerentov). Snáď pomôže George Soros alebo možno nejaký emigrovaný Slovák.

Nie sme v tom sami

Pokles podpory pre demokraciu koreluje nielen s poklesom inteligencie obyvateľov, nástupom sociálnych sietí ale aj s dĺžkou obdobia blahobytu a absencie vojny. Čím menej si vieme predstaviť, že by sme o demokraciu prišli, tým je pre nás samozrejmejšia a tým menej si uvedomujeme, že ju treba denno-denne pestovať. Hlavne v krajine, kde sme mali tak dlho diktatúru jednej strany (v ktorej bol aj JUDr. Róbert Fico).

Problémy s tým však majú aj ostatné krajiny. Všeobecný vzostup počtu demokratických krajín skončil už na prelome milénia a to pritom kvalita demokracie je dôležitejšia ako formálne označenie. Možno ľudstvo (alebo aspoň Západ) potrebuje nejaký šok, aby ľudia znovu pochopili, že Zlo tu je a môže sa prejaviť veľmi škaredo. Toto nevideli Nemci ani na začiatku roku 1945 a mnohí Slováci vzívajú ľudácky Slovenský Štát. Nemusí to byť nutne vojna, možno budú stačiť štyri roky prezidenta Trumpa.

Je preto potrebné, aby sme nerezignovali a dokázali v správny čas vystúpiť proti Zlu tak, ako to dokázali naši predkovia v SNP. Zároveň je treba brániť inštitúcie a podporovať nezávislé médiá. Hoci ich bude asi vždy viac ako nás, je tu nádej, že ich nakoniec sklame aj táto vláda a možno konečne rezignujú na politiku. Na to, aby mohol byť človek skutočným občanom, musí mať aspoň nejaký prehľad o politike, o tom, čo je právomoc prezidenta a čo vlády, parlamentu alebo súdov a podobne.

Pokles účasti voličov, ktorí to ignorujú znamená menej reprezentatívnu demokraciu, ale na druhej strane menej hlupákov a zlých ľudí dáva väčšie šance na víťazstvo zodpovedných a kompetentých. Ivan Korčok bol najlepším kandidátom, ale nestačilo to. Podstatnejšie sú však parlamentné voľby a tie sú už o tri a pol roka.

Marek Mačuha

Marek Mačuha

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  258
  •  | 
  • Páči sa:  3 243x

Som matematik a pracujem v IT. Zaujímam sa o politiku, spoločnosť, filozofiu. Rád riešim problémy, na vec viem priniesť iný pohľad. Chcem sa radšej mýliť a opraviť svoj názor ako pravdu za každú cenu mať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama

SME si všimli

Ako CIA hľadala Archu zmluvy – Donald Trump odtajnil dokumenty

Vladimír Benčík

Ako CIA hľadala Archu zmluvy – Donald Trump odtajnil dokumenty

Príbeh ako z thrilleru - CIA na diaľku odhalila polohu Archy zmluvy

  • 4. apr
  • Páči sa: 16x
  • Prečítané: 816x
  • 1
Zavraždený Marek bol stelesnením slušného človeka

Jozef Foltýn

Zavraždený Marek bol stelesnením slušného človeka

Marek Glodič bol ten najslušnejší človek akého som v živote stretol

  • 3. apr
  • Páči sa: 118x
  • Prečítané: 2 883x
  • 4
Včelárske tradície a zvyky na Slovensku

Matúš Radusovsky

Včelárske tradície a zvyky na Slovensku

Bohaté včelárske tradície Slovenska – od historických postupov po súčasné metódy odovzdávané z generácie na generáciu.

  • 26. mar
  • Páči sa: 6x
  • Prečítané: 367x
  • 0
O Západnom brehu...

Dávid Polák

O Západnom brehu...

...alebo o Judei a Samárii, ako tomuto územiu niektorí hovoria, sa veľa rozpráva, ale oveľa menej naozaj vie.

  • 7. mar
  • Páči sa: 17x
  • Prečítané: 996x
  • 2
John Portasik (Ján Portášik) - Príbeh (ne)obyčajného človeka

Miloš Majšík

John Portasik (Ján Portášik) - Príbeh (ne)obyčajného človeka

Životný príbeh chalana, potomka slovenských prisťahovalcov do USA, ktorý napriek svojej chorobe šiel za svojím cieľom.

  • 27. feb
  • Páči sa: 43x
  • Prečítané: 2 233x
  • 1
Hlava XXII v štátnom IT

Marcel Rebro

Hlava XXII v štátnom IT

Spolu s "katastrálnym vírusom" skvelá kombinácia ako stráviť pracovný deň v nekonečnom cykle

  • 17. feb
  • Páči sa: 105x
  • Prečítané: 2 102x
  • 2

Hlavné správy zo SME.sk

Fico bol na Slavíne úplne správne (píše Samo Marec)

Samuel Marec

Fico bol na Slavíne úplne správne (píše Samo Marec)

Čo je Slavín a kto všetko sa tam zišiel?

  • 6. apr
Čierny pondelok? Vyparili sa rekordné bilióny dolárov, trhy padajú ako v časoch covidu
Dankovi sa nedá vyhovieť (komentár)

Peter Tkačenko

Dankovi sa nedá vyhovieť (komentár)

Fico môže Danka buď upratať, alebo ignorovať.

  • 2h
Akciové trhy padajú. Čo sa teraz oplatí nakupovať? (tipy expertov)

Jozef Tvardzík

Akciové trhy padajú. Čo sa teraz oplatí nakupovať? (tipy expertov)

Príležitosťou môžu byť napríklad farmafirmy či biotechnologické tituly.

  • 3. apr
reklama
SkryťZatvoriť reklamu