Deti nesmú umierať

Malá nepozornosť a život človeka je obrátený na ruby. Otázky bez odpovedí, bolesť v srdci, strata milovaného človeka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

Nešťastia, pohromy, bolesť ... Aj to je súčasťou našich životov. Ak nás postihne akákoľvek negatívna udalosť, kedy prídeme o niekoho blízkeho, je to vždy nesmierne ťažké a bolestivé. V Nitre sa vo štvrtok večer stala nehoda, pri ktorej osobné auto zrazilo mamu s chlapcom. Toho sa však napriek enormnej snahe zachrániť nepodarilo a v piatok v nemocnici zomrel. Mal len 11 rokov. Z rôznych dôvodov sa má táto strašná tragédia dotýka aj osobne. Neustále sa pýtam, prečo sa takéto veci dejú, prečo musia ľudia zomierať pri takýchto nehodách a rôznych nešťastiach a prečo tak mladý? Na tieto otázky asi odpovede nie sú. Nech je naša životná filozofia a vyznávanie životných hodnôt akékoľvek, otázniky v našich mysliach na dané odpovede zostanú navždy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Deti. Nevinné stvorenia s celou budúcnosťou pred sebou. Sekunda nám dokáže zmeniť celý život. Úsmev, jamky v jeho lícach, strohé odpovede na otázky o škole a kariéra hokejistu pred sebou. Tvrdohlavosť pri písaní domácich úloh, jemný „salámizmus“, málo vecí ho dokázalo rozhodiť. Všetko je to v okamihu preč. Stačí malá nepozornosť, trocha zaváhania a ľudské životy sa strácajú.

V tomto svete, kde sa neustále naháňame, stresujeme, dokážme sa aspoň na chvíľku zastaviť a popremýšľať, objať svojich blízkych, usmiať sa na druhých, stráviť čas s milovanými, pretože v určitom momente môže byť neskoro.

Každá strata milovanej osoby bolí, o to viac, ak ide o človeka, ktorý má celý život pred sebou. Buďme opatrní, ohľaduplní, radšej meškať a ísť bezpečne, ako v stotine sekundy negatívne zmeniť životy druhých ľudí.

SkryťVypnúť reklamu

Samko, odpočívaj v pokoji

Marek Stanko

Marek Stanko

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Čo si myslím, to si myslím. A čo si myslíte vy, to si tiež myslite. Každý jeden je originál... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu