Kedy sa všetko zmení ?!

Jednou z najčastejších tém v týchto dňoch, ktoré rezonujú medzi ľuďmi je, že táto zima je (zatiaľ) bez snehu. Niektorí hovoria, že už by sneh mohol napadnúť, iní zase, že už by ani nemusel. Lenže príroda sama vie, čo a ako spraví. Aj keď je tu jedna vec, o ktorú by sa mala obávať. O nás ľudí. Pretože „vrtochy“ počasia nielen u nás, ale v celom svete, sú zapríčinené našou ľahkomyseľnosťou, nezáujmom, alibizmom a nevážením si všetkých, okolo nás.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Momentálne najhorúcejšou témou sú aj prezidentskí kandidáti. Teda ľudia, ktorí si myslia, že byť prezidentom je jasná vec z večera do rána a pritom nevedia povedať súvislé vety, nemajú predstavu o svojej prípadnej budúcej pozícii. Na druhej strane aj ujo Gašparovič má menšie problémy s rétorikou. Tak asi aj toto motivovalo viacerých kandidátov.

V správach, ktoré si pozriem jedným okom tak raz za dva mesiace opäť a stále len negativizmus a násilie. To už kde žijeme, keď niekto pre pár drobných zabije 83- ročnú starenku?! Človek sa zachvíľku bude báť vychádzať na ulicu, pretože tam môže ísť neprispôsobivý občan a ráno o 10-tej hodine Vám zatne sekeru do hlavy. Nehovoriac o tom, prečo to spravil. Áno, doba je ťažká, peňazí a roboty málo, ale žeby to stálo za zabíjanie ľudí, tak to si nie som celkom istý. Kedy sa to ale zmení ?! Za všetko, teda väčšinu z toho čo sa deje, nemôže nikto, len my ľudia. Naše myslenie, naše správanie, naša výchova. Pretože odkiaľ berú ľudia násilie? Z amerických filmov za milióny dolárov? Alebo to v každom z nás nejak drieme a je len na nás samých či dovolíme, aby to vykvitlo a prerástlo do situácii, v ktorých budeme sami bezmocní ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Číslo 15. To si bude pamätať celý svet, pretože nikde inde na svete asi nie je toľko kandidátov na prezidenta ako u nás. Česi zaujali potetovaným kandidátom, prezidenta tmavej pleti si v USA niekedy nevedeli ani predstaviť, ale čo sa deje u nás v rámci politiky tak myslím, že sme predbehli aj Rusko ako krajinu neobmedzených možností.

Ujo Róbert až po niekoľkých rokoch svojej vlády zistil, ako to naozaj v našej justícii je. A rozhodol sa zostaviť špeciálnu, podotýkam špeciálnu komisiu, ktorá bude riešiť celú situáciu zvnútra. Ako vtip ma to nerozosmialo.

Najvyšší (s)úd v našej krajine zháňal asistenta sudcu. A neverili by ste, koho sa podarilo nájsť. Samozrejme, ako je u nás známe bez výberového konania a samozrejme nejaký rodinný príslušník našich predstaviteľov. Je to syn policajného prezidenta, ktorý určite s rukou na srdci tvrdí, že synovi nič nevybavoval. Cha-cha.

SkryťVypnúť reklamu

Peňazí je v štátnej kase nadbytok, tak prečo nekúpiť terénne autá našim záchranným zložkám za 17,5 milióna eur ! Áno, pri záchrane životov sa zídu, ale sú naozaj až tak potrebné? Rovnako ako kedysi kúpa nových zbraní do policajného zboru. Veď sa striela u nás na každom rohu pri policajných zásahoch. Veď nestačia gumové projektily, ktoré sem-tam pri adekvátnom zásahu akoby povedala teta hovorkyňa, trafia pár nespratných fanúšikov.

Nadávame na všetko okolo, vzťahy v rodinách sú čoraz horšie, manželia sa rozvádzajú, prípadne ani neberú, deti sa stávajú sirotami a deťmi ulice, žijeme od výplaty k výplate (teda ak nie sme každá 35. osoba, ktorá u nás zarába 2000 eur a viac). Kedy sa všetko zmení ?! Myslím, že je na čase viacej uvažovať o nás samých, o tomto svete, o vzťahoch medzi ľuďmi, pretože keď ja budem lepší k niekomu, bude mať aj on nutkanie byť lepší k druhému. Za všetko môžu iba ľudia, žiadna mágia, vesmír, UFO, ujo Róbert a podobne. Ak sa rozhodneme žiť lepšie, musíme spraviť k tomu aj určité kroky. Pretože život nie je dobrý, ani zlý, je presne taký, aký si ho sami spravíme ...

Marek Stanko

Marek Stanko

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Čo si myslím, to si myslím. A čo si myslíte vy, to si tiež myslite. Každý jeden je originál... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu