Opäť sa len potvrdzuje „záujem“ o naše dobro

Viac, ako by politici mali riešiť našu budúcnosť a problémy, ktoré sa týkajú bežných ľudí, intrigujú, obviňujú sa navzájom, nemajú záujem o spoluprácu a hľadanie riešenia problémov tam, kde ich treba hľadať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Po voľbách a o voľbách bolo napísaného už dosť. Teda niečo málo o výsledkoch, o zhode s predvolebnými prieskumami, o (ne)možnej spolupráci politických strán medzi sebou, ale hlavnou témou je výsledok strany Mariána Kotlebu.

Pokiaľ som nebol 20 rokov v kóme, tak viem, že stále žijeme v demokratickej krajine. Teda aspoň na papieri. Avšak niektoré veci mi potvrdzujú, že to tak nie je. A tu je niekoľko dôvodov :

1. Marián Kotleba označovaný ako fašista

Nehľadajte vo mne zástancu jeho strany a jeho budovateľských myšlienok. To, že je označovaný za fašistu, je skôr o verejnej mienke v našom štáte. Samozrejme, svojimi vyhláseniami a konaním v minulosti by to bolo niekedy na mieste. Avšak, ak by bol on a jeho prívrženci fašisti, skôr by som hľadal chybu v systéme, že takáto (fašistická) strana môže vôbec fungovať, ale hlavne žiadať o dôveru voličov v parlamentných voľbách ?! Niektoré jeho vyhlásenia hraničia s porušením viacerých zákonov a práv, avšak pokiaľ viem, nič mu nedokázali. Ak je fašista za to, že chce rovnoprávnosť práv a povinností všetkých ľudí, tak potom kľudne označte za fašistu aj mňa. Pretože každý v tomto štáte vie, kto a ako je chránený a postihovaný.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Raz už jeho „zoskúpenie“ oficiálne zrušili, ale postupným krokom sa preprofilovali na stranu ĽS – Naše Slovensko. Pokiaľ sú stále na mape bezproblémových hnutí, tak je potom so stranou asi všetko v poriadku.

2. ĽS – Naše Slovensko bolo zvolené demokraticky

Hoci výsledky volieb prekvapili osobne aj mňa, najviac rezonuje výsledok strany ĽS – Naše Slovensko. Nech je pravda akákoľvek, jedno je ISTÉ. Každá politická strana bola zvolená demokratickou formou. Čiže aj strana Mariána Kotlebu. Nie je teda možné, aby sme ani jedného z jeho 209 779 voličov obvinili, že boli kúpení prípadne voľby boli neregulárne. Mohli by sme teda pochybovať o ľuďoch a ich hlasoch ku každej politickej strane, ktorá žiadala o našu dôveru.

SkryťVypnúť reklamu

3. Demokratický prezident a jeho odmietnutie

Ak sme si zvolili Kisku v demokratických voľbách a všetko bolo akceptovateľné, nemôže si z jeho pozície dovoliť odmietnuť žiadnu stranu na rozhovor. Len na základe svojho presvedčenia. Ak by pozval všetkých predsedov strán aj s Mariánom Kotlebom a „hodili by reč“ o možnej spolupráci a predstavách a následne by povedal, že si nevie predstaviť spoluprácu s tou a tou stranou, bolo by to vnímané trošku inak.

4. Kotleba ako národný hrdina

Každý z vedúcich predstaviteľov nášho štátu má niekoľko asistentov a iných ľudí pri sebe, teda sami musia vedieť o tom, že daným postojom voči Mariánovi Kotlebovi rozdúchavajú oheň ešte viac. Tým si jeho strana získava nových a nových prívržencov, čo sa môže vypomstiť na možných predčasných voľbách. Kotleba je témou číslo jeden takmer v každom médiu. Ľudia ho považujú za martýra, ba čo viac, politici svojim konaním ho z neho aj robia.

SkryťVypnúť reklamu

5. Celkový výsledok volieb

Hneď od vyhlásenia výsledkov volieb sa začalo hovoriť o Mariánovi Kotlebovi a jeho voličoch. Ja som ho nevolil. Avšak za tento výsledok nemožno viniť jeho, ale neschopnosť našich politikov, ktorí na nás jednoducho kašlú. Raz už ľuďom trpezlivosť musela dôjsť, myslím však, že sa to dalo vyjadriť aj iným spôsobom. Strán, ktoré sa mohli voliť „zo srandy“ tu bolo dosť.

Ak sme však nespokojní, prečo sa nespojíme ako národ a nevykročíme proti politikom, proti tomuto systému, ktorý je kompletne prehnitý. Kde nás ovládajú oligarchovia a ich bábky sa len hýbu tým smerom, kam ich potiahnu. Nejaký čas ešte máme, pred tým ako môže byť ozaj zle. 

SkryťVypnúť reklamu

Viac ako by politici mali riešiť našu budúcnosť a problémy, ktoré sa týkajú bežných ľudí, intrigujú, obviňujú sa navzájom, nemajú záujem o spoluprácu a hľadanie riešenia problémov tam, kde ich treba hľadať. Možno je na každom z nás vo vlastnom vnútri prehodnotiť svoj hlas a postoj k dnešným politikom.

Marek Stanko

Marek Stanko

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Čo si myslím, to si myslím. A čo si myslíte vy, to si tiež myslite. Každý jeden je originál... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu