Ideológia, propaganda, manipulácia – nástroje moci.

Potrebovali sme zažiť až tak otrasný skutok, ako bola vražda dvoch mladých nevinných ľudí, aby sme si uvedomili, akí ľudia nám tu vládnu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V RTV opakovane beží propagandistická reklama, čo nám dala EÚ. Bolo by vhodné povedať aj čo nám vzala, a čo sa nám chystá ešte vziať. Podľa pánov z Bruselu, u ktorých sa prejavujú monarchistické spôsoby vládnutia, sa má obmedziť suverenita národných štátov, a migranti budú prerozdelení do všetkých členských štátov EÚ. Aký to bude mať dopad na našu vnútornú bezpečnosť môžeme vidieť na príklade Švédska, Talianska, Francúzka atď. 

Posledný medializovaný príbeh okolo MÝTA nám perfektne potvrdzuje prínos EÚ pre ekonomiku štátu. Zisk, ktorý sa tvorí z daní a rôznych poplatkov užívateľov ciest, ide na účet súkromnej nadnárodnej spoločnosti a štát z toho dostane sumu, ktorá je v porovnaní so ziskom smiešna. Potom sa nečudujme, že máme rozbité cesty a padajú nám mosty, ktoré nám tu postavili ešte komunisti. Pretože niet z čoho stavať vláda to rieši po svojom. Zvýšia sa dane, rôzne poplatky, ľudia to zaplatia! Tentokrát im to nevyšlo. Dopravcovia vstúpili do štrajku a vláda musela ustúpiť. Zmluva s nadnárodnou spoločnosťou nie len, že je nevýhodná, ale ešte sa aj poistili, že sa nedá zrušiť. Zmluvu uzavrel p. Vážny bývalý minister dopravy. Ešte včera tvrdil v RTV, že zmluva je dobrá. Buď má p. Vážny obdivuhodný zmysel pre humor, alebo ešte stále si myslí, že národ je len stádo tupcov s ktorým sa dá manipulovať, v čom majú naši politici 30 ročnú skúsenosť. Čím bol p. Vážny tak motivovaný, že uzavrel pre štát túto nevýhodnú zmluvu? Nebol to náhodou osobný prospech? Zistiť to, by malo byť vecou NAKA, polície a prokuratúry. Takýto čin sa rovná vlastizrade a tá by mala byť potrestaná, ako výstraha pre tých, ktorí sa tu chystajú vládnuť. Tých zradcov, ktorí rozpredali túto krajinu a zneužili moc, ktorú získali volebným mandátom je tu určite viac.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je nejaký rozdiel medzi rokom 1968 a rokom 1989? V r.1968 k nám vtrhli sovietske vojská, aby ochránili socializmus. V r. 1989 k nám prišiel nadnárodný kapitál, aby nám pomohol vybudovať demokraciu. Po 30-ich rokoch sme zistili, to bola len vízia, ktorá ostala nenaplnená. Vybudovali sme akýsi hybrid demokracie, ktorý stvoril Kočnera. Keby naši politici, poslanci pristupovali k mandátu s vedomím, že idem slúžiť národu a podľa toho sa správali, nemali by sme tu Kočnera ani Gorilu. Vy páni, ktorí ste tu vládli 30 rokov ste stvorili Kočnera, Gorilu a celý tento prehnitý systém. Bombastické oslavy 30. výročia „Nežnej“ ste si mohli odpustiť, pretože oslavovať niet čo. Výstižnejšie by bolo vyhlásiť národný smútok, že sme premrhali šancu slobodne budovať a rozvíjať svoju krajinu, bez závislosti na politike všemocných pánov z Bruselu.

Mária Lichvárová

Mária Lichvárová

Bloger 
  • Počet článkov:  71
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som učiteľkou základnej školy v dôchodku. Venujem sa histórii, zaujímam sa o politické dianie v spoločnosti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu