Kšefty milénia

Doba informatiky nám priniesla toľko virtuálnych právd, že dopátrať sa reálnej pravdy je pre bežného občana skoro nemožné. Našou najväčšou zraniteľnosťou je nevedomosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Civilizácia životne závislá od poznania, ktoré je sprostredkované vládnucou mocou, kde každý iný názor je neprípustný, i keď je nespochybniteľný podložený argumentáciou vedeckých autorít, je ľahko manipulovateľná. Skutočnosť, že vláda sa znížila k prenasledovaniu svojich oponentov, viď príbeh okolo časopisu Zem a vek, nemá nič spoločné s demokratickým riadením spoločnosti. Oponent nie je nepriateľ a múdri ľudia dokážu viesť o problémoch rozumný dialóg, ktorý môže viesť k správnym rozhodnutiam prospešným pre náš národ.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby sme pochopili zmysel a účel toho čo sa okolo nás v súvislosti s koronavírusom SARS-CoV-2 deje, treba sa vrátiť do minulosti. Vírus vtáčej chrípky bol u nás známy už v r. 1997. V r. 2005 média hlásia „ľudstvo môže byť vážne ohrozené epidémiou vtáčej chrípky“. Existoval však zázračný liek TAMIFLU, ktorý mal chrániť pred pandémiou, keby vírus zmutoval a začal sa šíriť od človeka k človeku. Vláda SR zakúpila lieky za 213 miliónov Sk (7 miliónov Eur) a 2 milióny rúšok. Pandémia vtáčej chrípky sa nepotvrdila, ale pandémia poplašných správ priniesla svoje ovocie. Finančný prospech pre farmaceutický priemysel. V americkom kongrese sa ozývali hlasy, potrebujeme chrániť národ. A tak sa zakúpili lieky (Tamiflu, Relenza) za 510 miliónov dolárov. V tom istom kongrese sa zákonodarci potichu chystali odsúhlasiť obmedzenia možnosti občanov súdiť sa s farmaceutickými firmami za dôsledky vedľajších účinkov týchto liekov a vakcín. A to je už ozaj riadny kšeft, predávať zázračný liek bez záruky.

SkryťVypnúť reklamu

V r. 2009 nás ohrozila pandémia prasacej chrípky. Vláda kúpila 7 miliónov vakcín za milión Eur. V auguste 2010 WHO ohlásila koniec pandémie a nám zostalo 900 tisíc vakcín. Ich likvidácia stála štát 17 tisíc Eur. Dnes prežívame ďalšiu pandémiu, ktorej strašidelné prognózy a strach z desivých čísel úplne prehlušil odborné poznatky z vedeckých kruhov. Čo hovorí štatistika? Od začiatku roka k 16. 4. 2020 máme počet úmrtí: rakovina – 2,4 milióna, fajčenie – 1,5 milióna, alkohol – 730 tisíc, AIDS – 491 tisíc, samovraždy – 314 tisíc, sezónna chrípka – 142 tisíc, COVID19 – 138 tisíc (Zdroj: Woldometer, info). Čísla hovoria jasnou rečou. Úmrtnosť pri COVID19 je približne rovnaká, ako pri sezónnej chrípke. Podľa WHO ochorie na chrípku, na celom svete, ročne približne miliarda ľudí. I pri najlepšej lekárskej starostlivosti chorobe podľahne 300 až 500 tisíc ľudí, ale o pandémii sa tu nehovorí. Smernicou pre vyhlásenie pandémie bolo enormné množstvo nakazených a mŕtvych ľudí. WHO, pod tlakom lobingu farmaceutických kartelov, preklasifikovala túto smernicu. Od roku 2010 stačí na vyhlásenie pandémie skutočnosť, že sa vírus šíri cez hranice a ľudia nie sú voči nemu imúnni. Agentúra Reuters uverejnila výrok hovorcu WHO Tarika Jasarevica: „Neexistuje oficiálna kategória pre pandémiu. Jednoducho povedané je to nákaza novým patogénom, ktorý sa rýchlo šíri po celej zemi“. V dobe transkontinentálneho leteckého cestovania sú takýchto patogénov prenosných z človeka na človeka celé desiatky. Na základe čoho určí WHO, ktorý patogén je tak nebezpečný, aby vyhlásila pandémiu a uvrhla svet do chaosu. Preklasifikovanie smernice pre vyhlásenie pandémie umožňuje WHO konať svojvoľne. Francúzsky filozof, historik, sociálny teoretik a psychológ, Michel Paul Foucault hovorí: „Epidémia je snom mocných, umožňuje kontrolovať populáciu, určiť každému jeho miesto, viesť o každom registre informácií a vytvoriť strnulý priestor, v ktorom každý podlieha priamemu vplyvu moci.“

SkryťVypnúť reklamu

Australskí vedci v časopise Nature Medicine publikovali svoje poznatky o tom ako imunitný systém bojuje s koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie. Človek sa zotaví podobne ako z chrípky. Primárka mikrobiológie Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe MUDr. V. Adamková v rozhovore pre CNN Prima News naznačila, že prvá vlna koronavírusu nevyšla, preto bude potrebné v jeseni ju zopakovať. Psychologická príprava na jej druhý príchod je v plnom prúde. V jeseni je zvýšený výskyt respiračných ochorení a je dosť možné, že tu budú snahy vyrobiť z chrípkovej sezóny 2. vlnu pandémie. Na Slovensku, vzhľadom k tomu, akú eufóriu prežívala vláda z úspešného zvládnutia pandémie, bude si ten úspech chcieť zopakovať pri jej 2. vlne, ktorú očakáva. Nádej, že sa skoro zbavíme náhubkov, ktoré nám všetkým bezhlavo nasadili je asi márna. Koronavírus pre zdravého človeka nie je nebezpečný. Česká molekulárna biologička S. Peková v rozhovore pre Český rozhlas prehlásila, že vírus sa veľmi rýchlo množí, tým rýchlo mutuje a preto vytvorenie univerzálnej účinnej vakcíny je nemožné. A. Sharkawy expert pre infekčné choroby z Torontskej univerzity prehlásil: „Nebojím sa Covidu 19, bojím sa straty zdravého rozumu a vlny strachu, ktorá privádza masy do panickej špirály. Média zámerne vytvárajú obraz smrteľného nebezpečenstva. To umožňuje zavádzanie stavu dočasného ohrozenia, čo umožňuje zavedenie totalitných opatrení a odbúravanie demokratických slobôd.“

SkryťVypnúť reklamu

Čísla hovoria jasnou rečou. Úmrtnosť pri Covide 19 je približne rovnaká ako pri obyčajnej chrípke. Pandémia je vždy pre farmaceutické kartely zdrojom získania značného kapitálu. Koronavírus je pre celý farmaceutický i zdravotnícky priemysel príležitosťou ako vytĺcť obrovský kapitál na svetovej úrovni.

WHO, ktorá celosvetovo riadi priebeh pandémie, je dotovaná farmaceutickými kartelmi a kozmopolitnou oligarchiou. Je prepojená s globálnou alianciou pre vakcíny a imunizáciu – GAVI. Sponzorom WHO je aj spoločnosť globálneho riadenia ACCNTURE, za ktorou stoja miliardari z USA a západných krajín. Tým, že WHO preklasifikovala epidémiu na pandémiu môže prinútiť všetky členské štáty OSN, aby uzákonili boj proti pandémii za rovnakú prioritu ako boj proti extrémizmu. V danej situácii, ak bude k dispozícii vakcína môže nám WHO nariadiť povinné očkovanie. Stovky ľudí vyliečených z nákazy koronavírusom u nás, len za použitia známych liekov proti chrípke, sú dôvodom zamyslieť sa nad tým v záujme koho sa svet dostal do tejto schizofrenickej situácie. Mediálne správy hovoria, že v USA sa vyvíja účinná a bezpečná vakcína. Môžeme veriť vedeckým farmaceutickým tímom, ktoré nie sú pod medzinárodnou kontrolou, že tá vakcína bude bezpečná, keď poznáme ich motiváciu a tá je politická a finančná. Jediným riešením podľa WHO je zavedenie vysoko účinného testovania miliónov ľudí, sledovanie ich pohybu a rýchle karantény nakazených. Skrytá vrchnosť, ktorá riadi WHO, potrebuje, aby strach z COVID19 trval čo najdlhšie, aby bol dôvod pre manipuláciu obyvateľstva.

Bill a Melinda Gates sú najväčšími donormi WHO a ich cieľom je zavedenie digitálnych očkovacích preukazov na identifikáciu očkovaných. Chcú vytvoriť globálny systém, kde môžu byť použité čipy v identifikačných kartách alebo v implantátov v tele. COVID19 je ideálnou príležitosťou pre globatizátorov, pretože vytvára globálny systém na základe uveriteľného zdôvodnenia. Za Farmaceutickými kartelmi stoja nadnárodné finančnícke kruhy, ktorých cieľom je postupne zavádzať kontrolu nad svetovým spoločenstvom a všetkými jeho zdrojmi. Z predlžovania núdzového stavu v boji proti pandemickým vírusom, by sa mal zrodiť technokratický absolutizmus. Pravdepodobnosť, že táto globálna nomenklatúra vráti občanom ich sociálne vymoženosti a demokratické politické práva, ktoré nám vybojovali predošlé generácie, je mizivá.

V The Washington Times vyšla úvaha pod názvom „Koronavírusová pandémia je najväčí politický nezmysel v histórii ľudstva.“ MUDr. J. Mikovitsová: „Vakcína v súčasnej podobe, keď zasahuje do genetiky človeka je vražedný koktail. Táto vedkyňa svetového renomé za kritiku nezodpovedného správania sa určitej skupiny amerických vedcov okolo Dr. Fauciho (dnes je hlavným poradcom Bieleho domu pre koronavírusovú pandémiu) bola policajným komandom prepadnutá a bez zatykača ju držali 5 rokov v izolácii. Všemocní zistili, že boľševické metódy, ako umlčať nepohodlných sú aj pre nich veľmi vhodné.

Poslanec za stranu Spolu p. V. Bilčík, vyzýva k razantnosti proti tým, ktorí šíria dezinformačné kampane spoza našich hraníc. Pre mocenské štruktúry nie je žiaduce, aby sa k ľuďom dostali pravdivé informácie z odborných kruhov – mikrobiológie, biochémie, virológie atď. Podľa nich sú to dezinformácie, konšpiračné teórie, ktoré majú podkopať dôveru občanov v túto vládu, ktorá tak excelentne zvládla 1. vlnu koronakrízy a ochráni nás aj v 2. vlne. Je docela možné, že opatrenia, ktoré vláda nezrušila i keď na ich zotrvávanie nie je žiaden medicínsky dôvod, sú v očakávaní príchodu jej 2. vlny. Bezdôvodným dodržiavaním týchto opatrení sa nám podarilo poraziť ekonomiku, vzdelávanie, súdnosť a zmysel pre logiku, zadlžovaním sa ohroziť budúcnosť našej krajiny. Zhoršila sa zdravotná situácia, psychické zdravie i sociálna situácia.

Pán Naď minister obrany: „Pandémia potvrdila silu a jednotu aliancie dovnútra aj navonok.“ Slová sú v súlade s naším prozápadným smerovaním, ale sú to len prázdne slová. Koronakríza ukázala, že mnohí si uvedomili, že majú svoj domov, hľadali bezpečnosť v rodnej zemi a vrátili sa domov. Že nie je dobré byť závislí na iných sme sa presvedčili, keď nám na nemeckých hraniciach zhabali zdravotnícky materiál, ktorý zabezpečila a zaplatila naša vláda. Čo keby sme sa tak ocitli v kríze vyvolanej hladom. V dnešnej dobe, keď sústavne porušujeme duchovné zákony, sa to môže ľahko stať. V Afrike miliardy kobyliek už zožrali tohtoročnú úrodu. Zabrániť prírodným katastrofám nie je v našich silách. Naša ľudská múdrosť na to nestačí. Ako by sa zachovali jednotlivé štáty v prípade takejto krízy? Je pochopiteľné, že každá vláda by sa snažila postarať sa o svoje obyvateľstvo, ako nám to názorne predviedla nemecká vláda v prípade krízy COVID19. V záujme bezpečnosti národa je potrebné budovať našu sebestačnosť v poľnhospodársko-potravinárskom komplexe, zdravotníctve, energetickej, technologickej, vojenskej i intelektuálnej oblasti. Progresívni liberáli tvrdia, že chcieť byť sebestačnými je primitívne spiatočníctvo. Medzi hodnotové liberálne výhody otvorenej spoločnosti máme na Slovensku najkvalitnejšie potraviny, ktoré nám dovážajú nadnárodné obchodné reťazce z celého sveta. K tej kvalite hádam už dnes komentár netreba. Je predsa známe, že výrobky tej istej značky mali iné parametre v Rakúsku ako na Slovensku.  Ak sme členmi EÚ, ktorá zákonom zaručuje slobodné podnikanie, ktorého úspešnosť je daná prirodzeným zákonom konkurencie, prečo slovenskí poľnohospodári nemali v EÚ tie isté výrobné podmienky ako poľnohospodári v Nemecku či vo Francúzku. Na akom základe bola sformovaná dotačná politika EÚ do poľnohospodárstva? Na to je jednoduchá odpoveď. EÚ potrebovala, aby produkcia slovenských poľnohospodárov a potravinárov nebola schopná konkurencie. Z krajiny, ktorá bola vo výrobe potravín sebestačná sme sa múdrou politikou našich vodcov dostali do závislosti. Náš trh ovládli nadnárodné spoločnosti a dnes nám EÚ oznámila, že chcieť od cudzích obchodných reťazcov, aby mali v ponuke 50% slovenských produktov je v rozpore so zákonom slobodného podnikania EÚ. Európska komisia vyzvala vládu SR, aby tento zákon zrušila pretože je diskriminačný. Diskriminácia je slovo v našom slovníku často používané, ale nie vždy je naplnený jeho obsah. V prípade dotačnej politiky EÚ je tento pojem obsahovo naplnený dokonale.

Boj za ovládnutie trhov sa viedol aj vojenskou silou. Dnes sme intelektuálne zmúdreli a robíme to politicko-takticky. Operujeme humanizmom, slobodou, víziou Nového globálneho sveta.

Božia múdrosť, ktorú svet nemôže poprieť hovorí: „Človek vládne nad človekom na jeho škodu“(Kaz. 8/9). Na základe historických skúsenosti vidíme, že tento výrok platí aj v prípade národov. Ak národ vládne nad národom je to na jeho škodu. Každý národ má svoju krajinu a je zodpovedný za jej spravovanie. „Keď Najvyšší prideľoval dedičstvo národom, keď rozdeľoval synov ľudských určoval hranice národom“ (5 Mojž. 32/8). Mocné národy svojou rozpínavosťou si podrobovali iné národy a robili si z nich otrokov. Koloniálna politika mocných štátov Európy je toho dôkazom. „Rozhodol si sa na hanbu svojho domu vykynožiť mnohé národy, a zhrešil si proti sebe samému“ (Abak.2/10).

Aj dnes sú snahy podrobiť si národy. Zbaviť národné štáty suverenity a previesť kompetencie na mocenské štruktúry EÚ, novodobú šľachtu, ktorá svojim postavením je natoľko vzdialená realite, že nie je schopná posúdiť dôsledky svojej politiky pre celý svet. Globalizátori nemajú záujem, aby sa ľuďom žilo lepšie. Ich zámerom je usporiadanie sveta bez bariér, bez hraníc, ktorý bude spravovať umelá inteligencia, kde každý bude podliehať monitoringu a kontrole skrytej mocnosti. Táto preformátovaná civilizácia potrebuje svetoobčanov zbavených národného povedomia, svojej kultúry, viery v Boha a tradícií. Odnárodňovanie začína už v škole. Namiesto lásky k vlasti, hrdosti na našu históriu a národ, vedieme detí k hrdosti, že sme občanmi EÚ a k falošnému humanizmu. 

Podľa proroctiev Biblie sa svetová scéna pripravuje pre príchod univerzálneho vládcu a tým je Antikrist. Národy pripravené na vstup do Nového sveta privítajú svojho vodcu, ktorý sľubuje celosvetový mier. Ten však trvá iba 2 a pol roka. Čo všetko tomu predchádza a čo sa bude diať potom o tom hovorí Biblia v knihe Zjavenie Jána. Jeho vláda končí príchodom Pána Ježiša Krista na našu zem. Prichádza, aby súdil národy, ktoré majú podiel na prenasledovaní Božieho ľudu. „BOH svojou mocou večne panuje a jeho oči skúmajú národy“ (Žalm 66/7). „Skôr ako sa stane, čo je určené, a váš deň odletí ako pleva, skôr ako príde na vás deň hnevu Hospodinovho, hľadajte Hospodina, všetci pokorní zeme, ktorí plníte Jeho nariadenia. Hľadajte spravodlivosť, hľadajte pokoru, azda sa ukryjete v deň hnevu Hospodinovho“ (Sof. 2/2).

Mária Lichvárová

Mária Lichvárová

Bloger 
  • Počet článkov:  71
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som učiteľkou základnej školy v dôchodku. Venujem sa histórii, zaujímam sa o politické dianie v spoločnosti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu