Krompáč

Písmo: A- | A+

Pred domom, vedľa parkoviska, štvorica kopáčov kopala do zeme jamu. Štyria chlapi, krompáčom a lopatami do zemského povrchu zrobili jazvu.

Práca im išla od ruky. Činnosť s hneď viditeľným výsledkom. Žiadna veda. Postupovali podľa vyznačenej línie v tráve. Pracovali systematicky, pri práci s krompáčom sa striedali.


Na parkovisko prišiel chlap. Oblečený bol v obleku, na nohách lesklé poltopánky. Diaľkovým odomkol svoje auto vedľa kopáčov. Obišiel ho a dôkladne poobzeral. Metalíza zo všetkých strán žiarila bezchybným efektom. Z blatníka prstom zotrel neviditeľnú nečistotu.


Čo tu robíte? Obrátil sa na kopáčov. Tí ustali v práci a pozerali na neho ako na zjavenie.

Kopeme. Odpovedal jeden z nich, práve ten, na ktorého krompáč vyšiel.

No to vidím, ale čo tu bude? Spýtal sa chlap nedočkavo

Kábel. Povedal hovorca kopáčov.


Chlap v obleku pokrútil hlavou a niečo si zamrmlal. Kábel, zopakoval a prevrátil očami. Hovorcovi z jamy to nedalo. Zasekol krompáč do zeme a vyskočil na povrch. Postavil sa vedľa chlapa a takto mu to ozrejmil.


Podľa projektovej dokumentácie, po mechanickom narušení trávnatého povrchu, hĺbime manuálne pracovný kanál v stanovenej hĺbke. Do kanálu po ďalšej technologickej úprave bude vložený elektrický kábel, ktorý bude napájať bližšie nešpecifikované zariadenie. Prácu vykonávame ručným náradím, lopatou a krompáčom.


Chlap prekvapene pozrel na kopáča. Čím? Zaúpel zvedavo.

Krompáčom. Odpovedal kopáč. Skočil do jamy a pokračoval v práci za hlasného smiechu svojich kolegov.

Skryť Zatvoriť reklamu