Идите на хуй, Fico aj Pellegrini. S-300 je v správnych rukách.

Keď tí dvaja hučia na Hegera a chytá ich záchvat paniky, je jasné, že Heger spravil niečo naozaj výnimočné a dobre.

Идите на хуй, Fico aj Pellegrini. S-300 je v správnych rukách.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Rozhodnutie odovzdať S-300 nebolo možno pre Hegera a celú vládu najľahšie, bolo však najsprávnejšie a jediné možné. Lebo dobrý sused nestrká hlavu do piesku, dobrý sused pomáha. Lebo susedia sú na to, aby si pomáhali. Ja pomôžem tebe, ty mne. Tak to už medzi dobrými susedmi odpradávna chodí.

Najskôr to bol totálne zničený Mariupoľ, potom to boli masové hroby v Buči a Irpini a presne v ten deň, keď prebehlo odovzdanie S-300, to bola železničná stanica v Kramatorsku. A medzitým to boli ďalšie masové hroby, ďalšie zničené mestá a ďalšie zničené životy. A bude horšie. Ruské prasatá vraždili, kam vkročili. Lebo mohli. Lebo boli takí presvedčení o svojom víťazstve, že si nikdy nemysleli, že sa im na to príde.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

S-300 nie je útočná zbraň. Je to systém protivzdušnej obrany. Jeho úlohou je pomôcť zabezpečiť to, aby ďalšie mestá neskončili ako Mariupoľ. Ochraňuje. Nikoho neohrozuje. Iba ak toho šialeného záhradného trpaslíka v Kremli a jeho povesť (ktorú si vytvoril vo svojej chorej mysli) neobmedzeného vládcu zeme a mora.

A že Putin povedal, že keď Ukrajine poskytneme S-300, že to bude považovať za nepriateľský akt? Pche, Putin toho už narozprával. Napríklad povedal, že Rusko je garanciou mieru. Napríklad povedal, že pohyb ruských vojsk okolo ukrajinskej hranice je len také obyčajné cvičenie a že Ukrajinu nenapadnú. A povedal to už v čase, keď okupoval Donbas a privlastnil si Krym. Ďalej povedal, že aj keď možno teda napadne Ukrajinu, nebude to vojna, iba špeciálna operácia. Nikto nevie, čo si vlastne Putin predstavuje pod špeciálnou operáciou, ale všetci ostatní vidia regulárnu vojnu. Povedal, že bombarduje iba vojenské objekty a všetci vidia mŕtve mestá, mŕtve telá, zničené nemocnice, železničné stanice a milióny utečencov.

SkryťVypnúť reklamu

Je jedno, čo Putin povie. Buď sa mu nedá veriť, alebo si i tak spraví po svojom. Nehovoriac o tom, že Slovensko je na jeho zozname nepriateľských krajín už niekoľko týždňov. Jedna stará S-300 na tom nič nezmení. Na tom zozname je už toľko krajín, že legenda vraví, že zoznamom sa to volá iba v Rusku. Všade inde je to vraj mapa sveta.

A čo na to naši dvaja ruskí mopslíci Fico a Pellegrini?
Fico zasa pourážal tak Naďa, ako aj Čaputovú. Povedal o nich, že sú hrozbou pre Slovensko, že nás vťahujú do vojny a že sú americkí agenti. Povedal to na videu, ktoré tento sociálny demokrat, ktorému ležia na pleciach všetky problémy obyčajných slovenských občanov, natočil v hoteli v Turecku, kam odletel súkromným lietadlom so svojou novou milenkou. Video natočil na posteli a kamera ho brala iba od pása nahor, keďže zrejme nemal ani toľko úcty k svojim voličom, aby si obliekol aspoň trenky po noci strávenej s Katkou.

SkryťVypnúť reklamu

Je to stále ten istý Fico, ktorý sa v roku 2013 stretol v Bielom dome s Obamom a Bidenom, súčasným prezidentom USA. Obama a Fico vtedy svorne konštatovali, že partnerstvo USA so Slovenskom je založené na spoločných demokratických hodnotách a princípoch. Fico tam vtedy pripomenul rozhodujúcu úlohu Spojených štátov v procese demokratických zmien v strednej Európe, ktoré sa začali pred vyše 20 rokmi. Je to stále ten istý Fico, ibaže už úplne celkom iný. Demokraciu si vysvetľuje po svojom a jej princípy akceptuje iba vtedy, ak sa to práve hodí do krámu jemu. Lebo je nervózny, lebo je v opozícii a odstavený od štátneho cecku, na ktorý bol celý svoj život prisatý. A jasné. Hrozí mu basa za vlastizradu. Alebo vyzradenie štátneho tajomstva? Alebo za rozkradnutie republiky. Ono je to v zásade úplne jedno. Každopádne, ak ešte nesedí, minimálne by už nemal byť v politike. A to dávno. Preto kričí huláka a nadáva. A útočí na najnižšie pudy svojich voličov. Bez treniek. S holou riťou, ale s hodinkami za 200 000 €. Sociálny demokrat to tak robí.

SkryťVypnúť reklamu

No a Pellegrini je tiež formát. Po tom, ako ho Heger pozval na Ukrajinu, aby sa šiel pozrieť na utrpenie Ukrajincov, pozval Pellegrini Hegera na južné Slovensko, aby sa pozrel na utrpenie Slovákov. Tým zdraželi ceny potravín a namiesto piatich rožkov si dokážu kúpiť už len štyri a namiesto dvadsiatich litrov benzínu už len osemnásť. Nepochybne je to obrovská tragédia takmer až porovnateľná s každodennou prítomnosťou smrti na Ukrajine. Porovnávať ťažkú situáciu Slovákov a Ukrajincov, ktorí zo dňa na deň stratili úplne všetko, je takmer na zvracanie a presne hodné populistu, ako je Pellegrini, ktorý je v podstate ako člen SMER-SD a zastupujúci premiér za zlú situáciu a biednu životnú úroveň Slovákov nielen na juhu priamo zodpovedný.

Dve vety na týždeň
Putinov hovorca Dmitrij Peskov pripustil „značné straty“ na Ukrajine. „Áno, áno, máme značné straty. Je to pre nás obrovská tragédia,“ povedal Peskov pre Sky News. Presný počet mŕtvych neuviedol.

Aha, tak pre nich je to obrovská tragédia. Nie pre Ukrajincov a Ukrajinu, pre nich, pre Rusov. Na tejto vete je krásne vidieť spôsob myslenia ruských okupantov. Im je ľúto iba seba, svojich vojakov, ktorí vraždia nevinných Ukrajincov. A dokonca ani tá ľútosť nie je úprimná. Keby bola, tak ustupujúci vojaci by museli dostať príkaz pozberať si svojich mŕtvych spolubojovníkov a nenechávať ich napospas mrchožrútom. A pochovať so cťou. I keď je na pováženie, či ruský okupant a vrah si nejakú česť zaslúži. Ale nie, mŕtvi sa ďalej rozkladajú a živí rabujú, kradnú televízory a všetko, čo im príde pod ruku. Ako keby ich to malo zachrániť. Pred sebou, pred svetom, pred svedomím.

Západ sa teraz musí správať k Putinovi a jeho režimu tak ako Winston Churchill k Hitlerovi: Nehovorte s ním, len ho porazte. Ľudia ako Putin sú príliš fanatickí a zúfalí na to, aby boli spoľahlivými partnermi na rokovania.

Je to tak. Putina treba zastaviť, poraziť a poslať do minulosti (zahrabať, zakopať, zabetónovať do sarkofágu čo najhlbšie, lebo tak sa to s čírym zlom robí) všetkými možnými dostupnými prostriedkami. Ak k tomu má prispieť aj naša S-300, nech sa tak udeje. A čo najrýchlejšie.

Marian Letko

Marian Letko

Bloger 
  • Počet článkov:  213
  •  | 
  • Páči sa:  428x

Život je nekompromisný, splní nám obavy i sny. Tak pozor na to čo chceme, lebo tu kašu si zjeme. (HzM) Ya BastaVytvorte si svoju vizitku Zoznam autorových rubrík:  FikciašportFotocestou necestoustava sahlboke uvahySvet podľa MaroškapolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu