Vrahovia medzi nami

Vy všetci, ktorí stále veríte, že ruské okupačné jednotky sú na mierovej misii, máte na rukách krv detí a tehotných žien

Vrahovia medzi nami
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Snažil som sa pochopiť ľudí, ktorí mi tvrdili, že nie je dobré, keď podporujeme Ukrajinu zbraňami. Napriek tomu, že ja osobne som za, viem týchto ľudí pochopiť. Možno majú strach, že sa nám to raz vypomstí, možno veria, že napriek správam a záberom v televízii sa nič také ako vojna nedeje, možno ešte stále veria ruskému okupantovi, že sa naozaj len pomýlil a tie bomby len natočil zlým smerom. A možno si len myslia, že sa nás to netýka a že najlepšie je, keď strčíme hlavu do piesku, priložíme si ruky na uši a oči a nebudeme vidieť ani počuť to zlo, ktoré sa na nás z východu valí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Snažil som sa pochopiť ľudí, ktorí mi napriek všetkým informáciám tvrdili, že Rusi sú na mierovej misii a že na Ukrajine iba chránia svojich občanov, alebo ľudí, ktorí sa hlásia k Rusku a sú na Ukrajine utláčaní. Možno majú k Rusom citový vzťah, možno tam majú kamarátov alebo príbuzných. Nedarilo sa mi však veľmi, ochranu si predstavujem úplne inak.

Snažil som sa pochopiť ľudí, ktorí mi tvrdili, že Rusi sa iba pokúšajú ochrániť svoju krajinu pred ukrajinskými nacistami a pred nebezpečenstvom, ktoré predstavujú zbrane umiestnené a namierené na ruské územie, a preto bombardujú vojenské ciele. Iste, nacizmus je zlo, o zbraniach nehovoriac. Opäť sa mi však nedarilo príliš chápať. Nacistov si predstavujem úplne inak ako obyčajných ľudí, ženy a deti a vojenské objekty si predstavujem úplne inak ako elektrárne, obytné štvrte a nemocnice.

SkryťVypnúť reklamu

Nijako však nedokážem akceptovať tých, ktorí napriek všetkým informáciám ešte stále dokážu tvrdiť, že zbombardovanie nemocnice a pôrodnice bol mierový čin. Ktorí stále veria tomu, že nenarodené deti a tehotné ženy predstavovali pre ruskú armádu najväčšie nebezpečenstvo.

Banda prašivých ruských hrdlorezov, ktorí sú takí priposratí, že si svoje komplexy musia liečiť na tých najbezbrannejších. Na viac si netrúfnu. Na viac nemajú. Hrdinovia bojujúci a vraždiaci ženy a deti. Ruskí smradi, ktorí prekročili všetky existujúce červené čiary.

Všetci tí, ktorí ešte stále tvrdia, že Rusi to museli spraviť, sú presne takí istí. Vrahovia s krvou na svojich paprčiach.

SkryťVypnúť reklamu

A na to, aby sme sa nemuseli snažiť pochopiť tých pomätencov, by stačilo, keby oni pochopili jednu základnú vec. Ukrajina bola brutálne napadnutá Ruskom. Ukrajinci sú obeť, Rusi agresor. Rusi na Ukrajine jednoducho nemajú čo hľadať. Nič z toho by sa nemuselo diať, o ničom takomto by sme sa nemuseli baviť, nič z toho by som sa nemusel snažiť chápať. A basta.

Кремлівська пропаганда – іди на хуй!

Marian Letko

Marian Letko

Bloger 
  • Počet článkov:  213
  •  | 
  • Páči sa:  428x

Život je nekompromisný, splní nám obavy i sny. Tak pozor na to čo chceme, lebo tu kašu si zjeme. (HzM) Ya BastaVytvorte si svoju vizitku Zoznam autorových rubrík:  FikciašportFotocestou necestoustava sahlboke uvahySvet podľa MaroškapolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu