Slovensko chce zásadne zjednodušiť legislatívu

Dôsledky zrušenia rovnej dane a nesystémových zmien zákonníka práce sa v čase neutíchajúcej hospodárskej krízy začínajú naplno prejavovať. Okrem zahraničných investorov či domácich podnikateľov si to čoraz viac začínajú uvedomovať aj naše politické špičky. Naši volení zástupcovia si chcú vstúpiť do svedomia a ukončiť zbytočné žabomyšie vojny, ktoré až doposiaľ  odvádzali ich pozornosť od služby veci verejnej.Je to takmer hotová vec, ostáva už len nájsť dohodu naprieč celým politickým spektrom. Čo by však neurobili pre dobro Slovenska.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Najbohatší ministri súčasnej vlády sa vraj po vzore iných bohatých filantropov rozhodli, že sa už nemienia bezmocne pozerať na to, ako čoraz viac podnikateľských subjektov opúšťa Slovensko, aby nezákonným spôsobom kopírovali ťažko nadobudnuté know-how, známe tiež pod neverejným názvom 'Ako podnikať tak, aby som nemusel priznať zisk a odviesť dane'. A že to myslia vážne, bude vraj zrejmé aj z toho, že táto komplexná a pre obyčajného smrteľníka nepredstaviteľná zmena má prebehnúť v už vyskúšanom superrýchlom legislatívnom konaní. Robia sa síce okolo toho veľké tajnosti, ale na verejnosť už z overeného zdroja, na Slovensku dobre známej agentúry UJ☺ a spol, prenikli informácie, že prepotrebnej zmene nebude v takomto prípade brániť ani samotný prezident. Chvalabohu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predsa mi však v hlave dňom i nocou vŕta červíček zvedavosti. Ako to len chcú dosiahnuť? Koľko rôznych garnitúr sa o to už snažilo, nielen na Slovensku ale aj vo svete. A predsa som až doposiaľ o čomsi tak zázračnom nechyroval. Dňom i nocou som rozmýšľal, sledoval všetky dostupné zdroje informácií, kombinoval ... 
A naraz mi to došlo. Bolo to také jednoduché, stačilo si len dať dve a dve dokopy, resp. čítať medzi riadkami. Neočakávaná správa o pápežovej rezignácii, ktorá prebehla médiami pred pár dňami, môže znamenat len jedno. Bude nebo už aj na zemi. Slovenskí politici vraj chcú nahradiť celý právny poriadok Desatorom božích prikázaní.

Marián Mališ

Marián Mališ

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občiansky aktivista v oblasti športu, dopravy a životného prostredia. Zoznam autorových rubrík:  AutoIvanka pri DunajiLetectvoNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu