Ide o ľudí. Nie o Barrosov, Rasmussenov, ani Pankimunov

Čítam názor Petra Schutza o tom, že „Putin je už dnes porazený". Odvážny koment. Nato (nie NATO) sa logujem na fejsbúk a hneď prvý odkaz ma hádže na portál „In these times". Na ňom mi kamoš odporúča článok Slavoja Žižeka „Čo sa Európa môže naučiť od Ukrajiny".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Rovnako odvážny. Asi je trúfalé ich porovnávať. Iná liga, odlišná váhová kategória, neistý kurz. Pravicový regionálny komentátor verzus ľavicový populárny guru filozof. Isté je, že obidvaja rozmýšľajú. A vedia písať. Našťastie. A predsa to skúsim. V rámci kontextu, ktorý ich spája. Hlbokej a poctivej ambície ukrajinských ľudí. Ľudí. Ešte raz. Ľudí!

Nie vojakov. Nie separatistov. Nie novinárov. Nie oligarchov. Nie poslancov. Nie Barrosov, Rasmussenov, ani Pankimunov. Ani poslancov europarlamentu alebo dumy. Fakof globálnym hráčom. Aj čínskym zlatým tehličkám.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ide o obyčajných ukrajinských ľudí! Z Majdanu, Ľvova, Donecka, Slavjanska, Krymu. Redaktor českého rozhlasu k mojej spravodajskej mozaike Schutza a Žižeka dnes trefne poznamenal: "Dôchodkyňa Oxana zo Slavjanska sa ma opýtala či neviem o čo tu vlastne ide. Prišla podporiť proruskú demonštráciu. So synom, ktorý ich podporuje. Miluje svojho syna. Oxana pod kabátom skrýva aj modrožltú ukrajinskú dvojkolóru. Miluje aj Ukrajinu. Chce žiť v slobode a dôstojnosti. To je všetko. Všetko. Bodka.

Stručne. Briskných komentárov sú tony. Vieme sa ale ešte správne opýtať? Čo môžeme ponúknuť ľuďom na Ukrajine? Sme schopní im pomôcť bez toho aby sme zapli televízor, internet. Otvorili noviny? Sme ešte schopní niečo pre nich urobiť?

Mario Hudák

Mario Hudák

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Píšem. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu