KDH mohlo...

Kresťansko-demokratické hnutie mohlo vstúpiť do dvojkoalície, v ktorej by zaujalo silnú pozíciu jedného z dvoch partnerov. Mohlo mať polovičný podiel na vládnutí a v nasledujúcom volebnom období mohlo významnou mierou ovplyvňovať dianie v našom štáte.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

Vedenie KDH sa však rozhodlo inak. KDH bude z hľadiska politického vplyvu najslabším článkom štvorkoalície, v ktorej majú prevahu liberálne sily. KDH urobilo pri rokovaniach o vytvorení novej vlády najviac ústupkov. Dostalo sa nezávideniahodnej situácie...

Vedenie strany to zdôvodňuje potrebou zmeny. Ide vraj o hodnotovú orientáciu. Pochybujem - lebo účasť v (akejkoľvek) dvojkoalícii dáva politickej strane omnoho väčšie možnosti presadiť svoj program ako účasť v nevyrovnanom a nevyváženom účelovom zlepenci viacerých strán.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie je to prehra pravdy, ale môže to byť prehra tohto hnutia. Po nasledujúcich voľbách budú možno predstavitelia a priaznivci strany veľmi smutní. Nie, neželám Kresťansko-demokratickému hnutiu zánik, želám mu múdrejších a statočnejších vodcov.

(Poznámka: glosovaniu spoločenského diania v širších súvislostiach sa venujem na stránke www.priestornet.com)

Ján Maršálek

Ján Maršálek

Bloger 
  • Počet článkov:  170
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som, teda myslím... Píšem a publikujem. Okrem iného redigujem internetový občasník PriestorNet.com Zoznam autorových rubrík:  ZápisníkZamyslenieRiportMetanoiaDrobnicaList z domovaJazykové oknoLiterárny klub

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu