Ten život, ktorý žiješ, je len Tvoj a preto ho nepremárni

K napísaniu tejto úvahy ma motivoval včerajšok, keď som sa zamyslela nad svojím životom a životmi ľudí okolo seba. Nie je tomu tak dávno, keď sa mi pod vplyvom odložených snov zrútil celý svet. Bol a ešte stále je to čas, keď som musela pozbierať zvyšky túžob, snov a ísť ďalej v ústrety budúcnosti, hoci každý krok bol bolestivý a namáhavý. Nie som jediná, ktorej sa nesplnili očakávania, túžby či sny. Každodenne sa stávame svedkami takýchto "malých pádov" a víťazstiev. To, čo je pre jedného pád či nesplnená túžba, je pre iného vrchol šťastia či splneného sna.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Ale aj vďaka týmto udalostiam som pochopila, že nič nie je také strašné ako sa na prvý pohľad môže zdať. Aj v láske. Pamätám sa, ako sme si s bývalým vyčítali všetky možné veci a hľadali vinníka, ktorým nikto nechcel byť. Aj napriek tomu oboch z nás stálo mnoho síl pozbierať črepy snov a ísť ďalej, odteraz so značkou každý sám. Ani sama nechápem, zo dňa na deň sa nám zmenil život, padla spoločná budúcnosť a myšlienka bezproblémovej a bezstarostnej budúcnosti sa vytratila. Zmenil sa nám život ako státisícom bývalých pred nami a za nami, ktorí sa práve v tejto chvíli dávajú znovu dokopy, rozchádzajú a schádzajú. Prestali sme sa bozkávať, prejavovať si nežnôstky a.. Pointa toho celého článku či úvahy? Čokoľvek vám život prinesie, nevzdávajte sa. Na internete som svojho času našla pekné motto "Život je boj a iba samovrah sa vzdáva". Je to tak trochu úsmevné a predsa pravdivé, pretože žiť má význam vždy. Len toľko bolo mojim dnešným cieľom.

Martina Šimková

Martina Šimková

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ľudia majú dve ruky. Jednu, aby stisli dlaň tomu, s kým kráčajú a druhú, aby dvíhali tých, ktorí padajú. Zoznam autorových rubrík:  Životný štýlSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu