Oscar v znamení Downovho syndrómu a Maori

Vždy som šťastná z toho, keď sa veľké udalosti nesú na vlne plnej hodnoty človeka a nie na vlne škandálov. Tie nechám iným. Ja sa dnes sústredím na dva krásne, pre mňa najdôležitejšie,  atribúty odovzdávania tohtoročných Oscarov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

A tie sú veru nadmieru úžasné. Tohtoročné Oscary totiž nesú dve veľké prvenstvá. A nie, nie je to len Brad Pitt a jeho prvý Oscar za herecký výkon. Je to čosi omnoho "suprovejšie".

Tento rok sme totiž mohli byť svedkami momentu, kedy sa na pódium za účelom odovzdávania Oscara dostal herec s Downovým syndrómom. Zachary Gottasagen, hlavná hviezda úspešného filmu The Peanut Butter Falcon (mohol by byť už konečne k zhliadnutiu aj na Slovensku). Zack, skvelý výkon. Extra chromozóm predsa nedefinuje hodnotu človeka. Konečne je to vidno aj v rámci takýchto veľkých udalostí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalšie prvenstvo môžeme zaznamenať pri cenách za Najlepší adaptovaný scenár. Sošku v tejto kategórii vôbec po prvý krát v histórii odovzdávania prevzal "pôvodný obyvateľ", respektíve ich potomok, Maori, Taika Waititi. Len doplním, že nikdy predtým nebol na Oscara dokonca ani nominovaný nik, kto pochádzal priamo z rodiny, v ktorej bol čo i len jeden rodič z pôvodného obyvateľstva (v tomto prípade otec, Maorijský farmár - https://www.instagram.com/p/B8X4drnptwK/ )

Čo dodať? Chalani, obrovské gratulácie!

A tu sú páni v akcii :)

Zdroje: https://www.youtube.com/watch?v=be8DZX0gbJQ

 https://www.youtube.com/watch?v=HAsO2CE2bGk

Martina Šulová

Martina Šulová

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Blogerka, editorka, feministka, aktivistka za ľudské práva, práva žien a detí, pro - life /rka(?), no hlavne žena - človek, sem - tam si urobím rozhovory s osobami, ktoré ma zaujmú, aby som mala informácie a odpovede na svoje otázky priamo zo zdroja. Ako sa vraví : Keď to neurobíš ty, kto iný? Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu