Trošku na inú notu: Kanye West a jeho obrat

Nie som fanúšik rapu, ale informácia, že Kanye West vydal gospelový album, ma prekvapila. Ide totiž o človeka, ktorý si v minulosti, podobne ako mnohí pred ním (a určite takí budú aj po ňom), prešiel duchovnou húsenkovou dráhou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Ešte v minulosti sa o svojej viere vyjadril v zmysle "Nepatrím nikam" a odmietal svoju kresťanskú výchovu z detstva...

A teraz tu je jeho dielo, ktoré celým svojim obsahom odmieta kresťanský relativizmus (tak obľúbený u niektorých ľudí dnešnej spoločnosti) a ktoré odráža cestu nielen jeho, ale aj tvorcov, ktorí sa na albume podielali.

Nie je ničím novým, že ak sa dnes spýtate mnohých mainstreamových umelcov na ich vieru, odpovedajú v štýle: Verím, ale....Platí to aj pri "bežnom" človeku. Relativizmus je cítiť u mnohých ľudí. Akoby stále pendlovali medzi A a B. A tu sa z čista jasna objaví niekto, kto týmto "relativizmom" trpel v minulosti tiež a ktorý dnes tvrdí: Boh je (God Is) a Ježiš je Pán (Jesus is Lord). Bez Ale....Žiadne B. Absolutizmus vystriedal relativizmus.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemožno opomenúť ani spolutvorcov. Čo sa zdalo fanúšikom rapu v minulosti nemožné, stalo sa skutočnosťou. Bratia No Malice a Pusha T, ktorí sa v roku 2009 rozišli a podľa vyjadrenia jedného z nich: Už viac žiadna spolupráca nebude...dnes, po 10 rokoch, zabudli na svoje spory a rozhodnutie. A hľa....môžeme počuť oboch na jednej zo skladieb , Use this Gospel.

Cesta tvorby tohto albumu začala kdesi pri počiatkoch Sunday Service Choir. Teda Kanyeho gospelovej skupiny, na ktorej vystúpení sa prednedávnom objavil aj Brad Pitt...

Niektorí sa k tomuto albumu stavajú skepticky. Pýtajú sa, ako je taký obrat možný. Ale myslím si, a Písmo nám o tom podáva mnoho svedectiev, že tak, ako Pavol, ja a mnohí iní, aj Kanye mohol prejsť túto cestu. Veď, Bohu nie je nič nemožné.

SkryťVypnúť reklamu

A ja mám teraz aspoň možnosť vrátiť sa späť v čase, kedy hip hop a rap boli súčasťou mojich playlistov, akurát že už nejde o texty vyjadrujúce nenávisť a túžbu zabíjať a zarábať veľké prachy, ale túžbu toto všetko nechať a odovzdať sa len Jednému.

Mier s vami

Martina Šulová

Martina Šulová

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Blogerka, editorka, feministka, aktivistka za ľudské práva, práva žien a detí, pro - life /rka(?), no hlavne žena - človek, sem - tam si urobím rozhovory s osobami, ktoré ma zaujmú, aby som mala informácie a odpovede na svoje otázky priamo zo zdroja. Ako sa vraví : Keď to neurobíš ty, kto iný? Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu