Pošpinili jeho meno, musia platiť

Je tomu rok, čo svetové médiá obletela informácia o tom, ako študent Covingtonskej katolíckej strednej školy (Covington Catholic High School), Nick Sandmann, vraj napadol jedného z domorodých obyvateľov USA, Nathana Phillipsa..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Útok sa mal odohrať počas Pochodu za život (March For LIfe), v januári 2019 vo Washingtone...

Boli toho plné médiá. Toho, ako si dovolil tento nenápadný mladý teenager takýto rasistický útok. Video, fotografie, ktoré tento "útok" mali zaznamenať a podložiť, boli zdieľané snáď všade.

Ako sa však ukázalo, celé to bol podfuk. Neskoršie dokazovania a vyšetrovania preukázali, že dotyčné video, na základe ktorého neskôr vznikli aj fotky, bolo editované. Cieľ? Absolútne zdiskreditovanie študentov školy a ich ukážka v zlom svetle.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre toto očiernenie nastalo pre Nicka ťažké obdobie a musel čeliť rôznym vyhrážkam, vrátane vyhrážania sa smrťou, od cudzích ľudí.

A tak to mladý Nick vzal až pred súd. Podal žalobu na CNN, The Washington Post a NBC Universal.

Prvý úspech má za sebou. Súd so CNN vyhral a tak mu teraz televízia musí zaplatiť odškodné vo výške cca 275 miliónov . S ostatnými dvomi súd zatiaľ neprebehol.

A tak vyhrala pravda a televízie musia platiť za tvorbu bludov a úmyselné očierňovanie ľudí...

Martina Šulová

Martina Šulová

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Blogerka, editorka, feministka, aktivistka za ľudské práva, práva žien a detí, pro - life /rka(?), no hlavne žena - človek, sem - tam si urobím rozhovory s osobami, ktoré ma zaujmú, aby som mala informácie a odpovede na svoje otázky priamo zo zdroja. Ako sa vraví : Keď to neurobíš ty, kto iný? Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu