Budeme vychádzať len na priepustku? V ľuďoch to už vrie a nemusí to skončiť dobre...

Áno! Čelíme pandémii. Musíme byť zodpovední.Ale slovo zodpovednosť má dva konce. Je zodpovedné chrániť seba a svoje okolie, ale zároveň, ak vidíme, že riadenie pandémie nás vedie do záhuby, je zodpovedné konať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)
Obrázok blogu

Priatelia. Všetko sa v živote stane najprv prvýkrát. Takto som dnes založila prvú celonárodnú petíciu. Niečo tomu však predchádzalo…

Už niekoľko mesiacov nielen ja, ale aj mnohí moji priatelia a čitatelia so znepokojením pozorujeme situáciu a riadenie pandémie. Veľa som toho písala osobne. Veľa toho písali moji blízki priatelia. A nielen oni.

Čoraz častejšie sa stretávam s reakciami ľudí, ktorí už nevládzu sledovať to, čo sa v našej krajine deje.

Okrem nekoncepčnej komunikácie premiéra sme denne konfrontovaní so ZJAVENIAMI v hlave ministra zdravotníctva. Najprv to bolo jeho duchovné zjavenie ( k tomu sa nebudem vyjadrovať, je to jeho intímna vec...). Ale zjavenia, ktoré pretavuje do kontroly občanov nesystémovými opatreniami a najnovšie nápadom s SMS, ktorými by mala polícia kontrolovať pohyb občanov v exteriéri, to sa mi javí ako brutálne. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Navyše ľudí to podnecuje k takému hnevu, že to celé môže byť kontraproduktívne, ba môže skončiť aj občianskymi nepokojmi...

Na portáli s petíciami som sa po rozhovore s ďalšími ľuďmi rozhodla uverejniť petíciu a pozývam vás prečítať. A ak sa rozhodnete, aj podpísať.

Verím, že by nám to všetkým mohlo pomôcť.

My, dolu podpísaní občania, týmto vyzývame premiéra SR Igora Matoviča a vládu SR, aby riadenie situácie v súvislosti s pandémiou Covid-19 odovzdali do rúk odbornej komisie, ktorá bude zložená z odborníkov vymenovaných prezidentkou SR, pani Zuzanou Čaputovou.

Zároveň vyzývame prezidentku SR, pani Zuzanu Čaputovú, aby vymenovala členov odbornej pandemickej komisie na základe ich odbornej spôsobilosti. Tiež touto cestou žiadame vládu SR, aby poskytla plnú súčinnosť pri aplikovaní rozhodnutí odbornej komisie.

SkryťVypnúť reklamu

Zároveň týmto vyjadrujeme vážne znepokojenie, že súčasné riadenie krízy vládou SR neúmerne zvyšuje nebezpečenstvo rozkladu štátu ohrozením jeho autority a neschopnosťou aplikovať funkčné procesy.

PETÍCIU MÔŽETE PODPÍSAŤ TU – https://www.peticie.com/obania_sr_za_odborne_riadenie_pandemi

Martina Valachová

Martina Valachova

Martina Valachova

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som žena. Manželka. Matka. Profesijne sa venujem marketingu a zároveň vediem komunitu ľudí po 40-ke. Som spoluzakladateľkou Inštitútu Trvalého Rozvoja 40plus Sme prvá slovenská odborná platforma venovaná reštartu ľudí po 40-ke. Podporujeme ľudí 40 plus, ktorí sa rozhodujú pre zmenu v kariére alebo osobnom živote, hľadajú nové príležitosti a sú konfrontovaní s vekovou diskrimináciou. Dodávame ľuďom po 40ke odvahu a povzbudzujeme ich sebadôveru v procesoch náročných zmien. Hľadáme systémové riešenia v oblasti odstraňovania vekovej diskriminácie a zároveň sme v kontakte s individuálnymi príbehmi ľudí vo veku 40+, ktorí majú čo ponúknuť a chcú byť aktívnou súčasťou spoločnosti. Okrem toho, že o témach píšem, začala som na témy robiť aj podcast, ktorý sa volá ODZNOVA. Prečo chcem prispievať na blog.sme? Som liberál a bola by som rada, ak by sa naša spoločnosť uberala rozumným smerom. Zatiaľ to tak, žiaľ, nevyzerá. A aj o tom píšem...Píšem veľa a na dennom poriadku a čakám, kedy sa ľudia v niektorých (mnohých) ohľadoch zobudia. Kedy zistia, že sme smrteľní a máme na tejto planéte iba xyz dní. A je len na nás, ako ich strávime. A či cestou neotrávime ďalších. Počas môjho života som stretla ľudí vzdelaných, ale aj bez vzdelania. Zistila som, že nie je dôležité, čo píšu papiere alebo to, ako sa človek tvári. Ide vždy o to, čo skutočne žije.Martina Valachová Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu