#VOĽBY 2019 - ODÍSŤ ČI ZOSTAŤ?

Prezidentské voľby 2019 sú poznačené túžbou po zmene. Veľké percento obyvateľov našej krajiny vyslovilo svojim hlasom žiadosť o zmenu. Vydrží nám to aj do druhého kola?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V úvode chcem vyjadriť veľkú radosť z umiestnenia kandidátky, pani Zuzany Čaputovej, v prezidentských voľbách 2019. Som šťastný, že 870 415 Slovákov sa nezachovalo puritansky, ale vyjadrili, že moderná krajina si v prvom rade zaslúži slobody. Som šťastný, že sa zo Slovenska začína vytrácať duch komunizmu a slovenská spoločnosť sa začína otvárať názorom 21. storočia. Názorom, ktoré neodsudzujú, ale prijímajú.

Včera som pozorne sledoval vystúpenia kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky a samozrejme stránku Štatistického úradu Slovenskej republiky. Cítil som nesmiernu radosť z toho, že extrémizmus nebol to, čo bolo na Slovensku davovo volené. Taktiež ma potešilo, že Slováci neodovzdali hlas kandidátovi, spojenému s najsilnejšou vládnou stranou a tak jej našťastie nepridali ešte väčšiu moc. Prvé pocity radosti a šťastia vystriedali pocity znechutenia z prejavov niektorých neúspešných alebo menej úspešných kandidátov. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Znechutil ma jeden fakt. Každý, ktorý sa chce akýmsi spôsobom zapáčiť Slovákom, automaticky začne hlásať kresťanskú ideológiu, popierať práva LGBT a oháňať sa tradičnými slovenskými hodnotami. Ja nesúdim. Síce nie som veriaci, ale neodsudzujem nikoho, kto veriaci je. Či už je niekto kresťanom, evanjelikom, adventistom siedmeho dňa, jehovistom alebo verí v lietajúcu čajovú konvicu. Je to právo každého jedného človeka. Neodsudzujem a nepopieram práva LGBT. Neodsudzujem a nepopieram tradičné slovenské hodnoty, pokiaľ, ale, nie sú založené na popieraní práv iných ľudí...

Implicitne povedané, tradičné slovenské hodnoty, popierajú čokoľvek iné, než je kresťanstvo. Týmito slovami nechcem nikoho uraziť a nechcem sa nikoho dotknúť. Píšem to priamo, aby si nikto tieto slová nevysvetlil zle. Slovensko je krásna krajina, s bohatou históriou. Dôkazom toho, že mi záleží na Slovensku je aj fakt, že som nevyužil príležitosť odtiaľto odísť a už sa sem nevrátiť. Znepokojuje ma ale fakt, že niektoré názory Slovákov, sú extrémne puritanské a tak ostro ohraničené, že je to v 21. storočí až znepokojujúce. Väčšina kresťanov buď nenávidí alebo ostro popiera práva LGBT, príslušnosť k inej viere a podobne. Lenže, pokiaľ mám dostatočnú vedomosť, kresťanstvo má byť založené na láske a nie na súdení. Veď, veta v ktorej sa hovorí, že súdiť môže len Boh, by mala byť platnou pre všetkých veriacich bez rozdielu. Prečo potom súdia a odsudzujú a sami na seba vrhajú svetlo puritánov a nevzdelancov, so zadubenými názormi, ktoré zastali v 16. storočí...?

SkryťVypnúť reklamu

Verím, pevne verím a želám si, aby sa Slovensko začalo uberať cestou, ktorá nebude obmedzovať nikoho práva, ale začne prijímať ľudí takých, akí sú. Pevne verím, že zadubené názory, ktoré absolútne nie sú podložené realitou a relevantnými informáciami a poznatkami, sa nadobro vytratia a stane sa z nás národ, ktorý nerozdeľuje, ale spája. Verím, že sa preberieme a začneme sa správať ako moderný národ. Neustále útoky, ktoré hovoria o spojenectve so Sorosom, USA, LGBT a podobne, sú tak primitívne, ako ich autori sami. Pevne verím, že na Slovensku vyhrá zdravý rozum a nie puritánstvo a neaktuálne a odsudzujúce názory.

Martin Beňo

Martin Beňo

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý človek, člen mládežníckej organizácie Mladí SaSkári, študent práva, ktorému nie je ľahostajný osud krajiny v ktorej sa narodil, vyrastal a v ktorej chce zostať žiť. Snažím sa viesť spravodlivý život. Zastávať spravodlivé názory a bojovať za spravodlivosť. Vnímam to, že nežijeme v najspravodlivejšom štáte a rád sa touto témou zaoberám. Vnímam to a snažím sa bojovať za spravodlivosť a férovosť aspoň formou prezentácie mojich postojov a názorov. Budem veľmi šťastný, ak ctení čitatelia ocenia moje príspevky, ale najšťastnejší budem, ak v nich nájdu aj kus seba. Predom ďakujem za každé prečítanie môjho blogu a za venovanie času riadkom, ktoré som napísal práve pre Vás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu