Odkaz voliacemu stádu

Nedokážete si ani len predstaviť, aký je svet v skutočnosti iný, ako v čo ste doteraz verili. Na človeka ktorý predáva drogy ľuďom, ktorí to slobodne od neho požadujú, na to aby mohol uživiť svoju rodinu, pozeráte ako na najväčší odpad tohto sveta. Zatiaľ čo na pokrytca, ktorý rozdáva nakradnuté peniaze v mene štátu, ako na svätca. Človeka, ktorý sa snaží zabrániť tomu, aby nebol okradnutý štátnymi zlodejmi, vidíte ako zlodeja a daňového podvodníka, no ako čestného vidíte politika, ktorý rozdáva tento lup tým, ktorým tieto peniaze nepatria.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Pozeráte sa na policajta ako dobrého muža, keď ťahá slušného človeka preč od jeho rodiny a hodí ho do basy na desať rokov len preto, že vyfajčil kus trávy. A na každého, kto sa proti takémuto fašistickému barbarstvu bráni, sa pozeráte ako na tú najnižšiu formu života - vraha policajtov. V realite sú drogoví díleri čestnejší ako ktorýkoľvek štátni sociálni pracovníci, a prostitútky by sa mali podstatne menej hanbiť za to čo robia ako politické prostitútky, pretože oni obchodujú len s tým, čo je skutočne ich a obchodujú len s tými, ktorí skutočne chcú s nimi obchodovať.

Bezúhonný, veriaci, zákonný, poslušný daňovník, ktorý volí buď pravicu alebo ľavicu je viac opovrhnutiahodný a je väčšou hrozbou pre ľudstvo, ako ten najpromiskuitnejší, lenivý, drogy-užívajúci hipisák. Prečo? Lebo ten hipisák nechá ostatných ľudí žiť slobodne ich životy, zatiaľ čo volič nie. Škoda spôsobená spoločnosti zlými návykmi a voľnou morálkou je nič, oproti škode spoločnosti spôsobenej v mene pokryteckého násilného štátu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Myslíte si o sebe, že ste dobrosrdeční a tolerantní, no nie ste ani jedno z toho. Dokonca aj nacisti mali slušné stolovanie a výbornú etiku, keď práve nezabíjali ľudí. Myslíte si o sebe že ste dobrí ľudia, keď hovoríte "prosím" a "ďakujem"? Myslíte si, že sedenie v tej honosnej budove v nedeľu vás spraví ušľachtilými a spravodlivými? Rozdiel medzi vami a bežným zlodejom je len v tom, že ten bežný zlodej je aspoň natoľko úprimný, že tú lúpež vykoná sám, zatiaľ čo vy idete prosíkať štát, aby to spravil za vás. Rorzdiel medzi vami a pouličným zlodejom je len v tom, že ten pouličný zlodej je aspoň otvorený v tom násilý ktoré pácha, no vy necháte iných, aby to násilie páchali za vás. Obhajujete lúpež, zastrašovanie, prepadnutie a aj zabitie, no nechcete už za to prijať žiadnu zodpovednosť. Vy starší chcete, aby vláda kradla vašim deťom, len aby ste dostali váš mesačný balík peňazí. Vaši rodičia chcú aby boli všetci ich susedia okradnutí len preto, aby ich deti mali zaplatenú školu.

Vy všetci volíte akéhokoľvek darebáka, ktorý vám sľúbi že okradne iných ľudí na to, aby vám za to mohol kúpiť veci, ktoré chcete. Požadujete, aby ľudia ktorí sa zaoberajú činnosťami ktoré sa vám nepáčia, boli odtiahnutí a uväznení, no nepociťujete žiadnu vinu za zničené životy, ktoré tieto vaše rozmary napáchali. Dokonca nazývate štátnych zlodejov vašimi "zástupcami", no napriek tomu nechcete prebrať zodpovednosť za to zlo, ktoré páchajú. Veľmi radi podporujete vojakov, ktorí zabíjajú na príkazy kohokoľvek, koho im tí zlodeji prikážu zabiť, a vy sa pri tom ešte aj dobre cítite.

SkryťVypnúť reklamu

Nazývate sa kresťanmi, židmi, alebo prehlasujete nasledovanie hocijakej inej viery, no pravda je taká, že to čo nazývate vierou sú len prázdne reči. V to čo skutočne veríte, ten Boh ktorému sa skutočne klaniate, je štát. "Nepokradneš". "Nezabiješ". S výnimkou prípadu, keď to môžete robiť prostredníctvom štátu. Potom je to už fajn, či nie? Ak to nazvete "zdaňovanie" a "vojna", potom to už prestáva byť hriechom, správne? Nakoniec, veď bol to len váš Boh, ktorý povedal, že by ste nemali kradnúť a zabíjať, no štát povedal, že je to v poriadku. Je úplne zjavné, ktoré z týchto dvoch má navrch vo vašich mysliach. Napriek všetkým kostolom, synagógam a mešitám ktoré vidíme okolo nás, tento národ má jedného boha, LEN jedného boha, a ten boh sa nazýva štát.

SkryťVypnúť reklamu

Ježiš učil nenásiliu, a povedal vám aby ste milovali blížneho svojho, no štát vás podnecuje k tomu, aby ste volili ľudí, ktorí použijú štát na vopchanie sa každému človeku do každého aspektu jeho života. Ktorému veríte? Tým, ktorí idú ukameňovať ženu, ktorá sa dopustila cudzoložstva, Ježiš povedal, "Ten, kto je bez viny, nech prvý hodí kameňom". No štát hovorí, že je úplne v poriadku zavrieť niekoho za to, čo vy považujete nechutné, ako napríklad prostitúciu. Ktorému veríte? Kresťanský Boh povedal, "Nebudeš chamtivý.". Pritom chamtivosť je krvou v žilách netvora menom štát. Ste učení neznášať, opovrhovať, a nemať rád každého, kto má niečo čo vy nie. Kričíte na štát, aby ostatných strhol dole, ukradol ich majetok a dal ho vám. A toto nazývate "férovosťou". Biblia to nazýva "chamtivosť" a "kradnutie".

SkryťVypnúť reklamu

Nie ste kresťania. Nie ste židia. Nie ste moslimovia. A určite nie ste ani ateisti. Všetci máte rovnakého boha, ktorý sa nazýva štát. Všetci ste členmi toho najhoršieho, najšialenejšieho, najdeštruktívnejšieho kultu v histórii. Ak existuje diabol, tak je to určite štát. A vy to uctievate celým srdcom i dušou. Modlíte sa k tomu, aby to vyriešilo všetky vaše problémy, aby to uspokojilo všetky vaše požiadavky, rozdrvilo všetkých vašich nepriateľov a spustilo na vás sprchu požehnania. Uctievate to, čo Nietzsche nazval "najchladnejším zo všetkých monštier" a nenávidíte pritom tých, ktorí to nerobia. Pre vás je najväčším hriechom neuposlúchnutie vášho boha - porušenie zákona, ako to nazývate, ako keby mal ktokoľvek morálnu povinnosť poslúchať arbitrárne príkazy a požiadavky skorumpovaných, klamárských a demagogických megalomaniakov, ktorí zamoria celú krajinu.

Dokonca aj vaši kňazi a rabíni sú dosť často zradcami svojej vlastnej viery, učiac, že príkazy ľudskej "autority" by sa mali podriaďovať akémukoľvek zákonu, ktoré povedali ich bohovia. Pred niekoľkými rokmi som počul jedného pompézneho evanjelického blbca ako poučoval v rádiu, že ktokoľvek kto neuposlúchne civilnú "autoritu", či už je to kráľ alebo vláda, koná rebelanstvo voči Bohovi - to sú presne slová ktoré použil. Čo ak štát bude konať niečo zlé? Nuž, tento satanov obchodník tvrdil, že to je už záležitosť tých, čo sú vo vláde a vy ste povinní sa podriadiť. Všade kde sa otočíte, či už je to štát alebo kostol, médiá alebo školy, ste učení jednu vec nadovšetko: najväčšia cnosť je podriadiť sa tým, ktorí tvrdia, že majú právo vám prikazovať.

Je choré, s akou úctou hovoríte o klamároch a zlodejoch, ktorých topánky sú doslova prirastené na vašich krkoch. Nazývate ministrov a sudcov "úctyhodných", a odpadávate pri pohľade na grandiózne budovy v ktorých si nažívajú. Chrámy, ktoré vybudovali na oslavu dominancie nad ľudstvom. Cítite sa byť hrdí, ak ste potriasli rukou ministrovi alebo videli prezidenta naživo. Ó áno, to veľké božstvo, jeho ctihodnosť, veľavážený prezident. Jeho tituly vyslovujete tak, ako keby ste hovorili o všemohúcom Bohu. Slovník sa trošku zmenil, no vaše nastavenie mysle sa nijak neodlišuje od plaziaceho sa smrtelníka, ktorý sa hlboko uklonil, tvárou do špiny, s pocitom naničhodnosti a pokorou, v prítomnosti kohokoľvek narcistického, kto sa prehlásil vašim právoplatným lordom a vládcom. Faktom zostáva, či už vtedy alebo dnes, že už ktokoľvek kto sa prehlásil za vášho "lídra", nie je žiadna nadpozemská bytosť, je to len bežný muž alebo žena. Nemajú byť uctievaní, nie sú dokonca ani len priemerní.

Ľudia ktorí si poctivo zarábajú na živobytie, od sofistikovaných milionárov až po bežných robotníkov vo fabrikách, vykonávajúcich najhnusnejšie práce aké si viete len predstaviť, práve títo ľudia si zaslúžia váš rešpekt. Z takýchto ľudí by ste si mali brať príklad a správať sa k nim milo a s rešpektom. No zlodeji, ktorí si myslia že majú právo vám vládnuť, a požadujú vašu poslušnosť a pokoru, si nezaslúžia nič iné, len dešpekt a pohŕdanie. Tí čo sa snažia dostať na najvyššie miesta, sú tí najnižší z najnižších. Môžu sa dobre obliekať, môžu byť dobrí rečníci a robiť si dobre svoju robotu v plánovaní a vykonávaní ich schém, no nie sú o nič lepší ako vreckoví zlodeji, násilníci a zlodeji áut. V skutočnosti sú horší, pretože vás nechcú okradnúť len o to čo práve máte; oni vám chcú ukradnúť vašu ľudskosť, zničiť vašu slobodnú vôľu odstránením vašej schopnosti samostatne myslieť, posudzovať, konať, znížiť vás na otrokov rovnako telom i dušou.

A stále trváte na tom, nazývať ich lídrami. Lídri? Kde to presne chcete ísť, čo by vyžadovalo, aby ste mali lídra? Ak si len žijete svoj život a staráte sa o svoje veci, využívate svoj vlastný talent, realizujete svoje sny, snažíte sa byť tým čím si myslíte že by ste mali byť, aký význam vo vašom živote by mal mať nejaký líder? Rozmýšľate vôbec nad slovami ktoré počujete, slovami ktoré opakujete? Opakujete ako papagáj oxymorónske frázy ako "líder slobodnej krajiny". Aj pri predstave na moment, že je tu nejaká veľká cesta alebo nejaký obrovský boj v ktorom je zapojený každý človek z celej krajiny, čo by povedzme vyžadovalo nejakého lídra, prečo si čo i len na moment vôbec myslíte, že tí zločinci ktorí pustošia túto krajinu sú nejaký druh ľudí, ktorých ste povinní počúvať, napodobňovať alebo nasledovať kdekoľvek? Niekde vo vnútri vašich prevažne spiacich mozgov viete veľmi dobre, že politici sú všetci skorumpovaní klamári a zlodeji, oportunisti, vykorisťovatelia a zastrašovatelia. Všetko toto dobre viete a napriek tomu hovoríte, že vy ste tí, ktorí sú sprosté, násilné zvery, zatiaľčo politici sú tí skvelí, rozumní a vzorní, učitelia a lídri, bez ktorých by civilizácia nemohla existovať. Myslíte si, že títo zločinci sú tí, ktorí udržujú túto spoločnosť pokope? Aká viera by mohla byť viac absurdná? Aj keď robia tie ich pseudo-náboženské rituály, kedy sa rozhodujú že ako vás budú kontrolovať tento týždeň, vy to stále nazývate zákonom, a naďalej zaobchádzate s ich arbitrárnymi požiadavkami ako keby to boli hlasy morálky od bohov, ktoré by sa žiadny slušný občan neopovážil neuposlúchnuť.

Stali ste sa tak hlboko indoktrinovanými do kultu viery v štát, že ste skutočne šokovaní z toho, ak nejaký rozumný človek povie krutú pravdu: ten fakt, že politickí zločinci napísali niečo na papier a rozhodli sa tieto ich vyhrážky pomenovať ako "zákon", ešte neznamená, že akýkoľvek človek nech sa nachádza kdekoľvek, má akúkoľvek povinnosť sa tomuto podvoliť. Každý moment každého jedného dňa, na akomkoľvek mieste a v každej situácii, máte morálnu povinnosť robiť to, čo považujete za správne, nie to čo vám povie nejaký nafúknutý demagogický kecálek že je "legálne". No to vyžaduje najskôr aby ste si sami uvedomili rozdiel medzi dobrom a zlom - zodpovednosti, ktorej sa tak často snažíte vyhnúť.

Tvrdíte, že ste hrdí na to byť poslušným zákonným občanom, a pohŕdate každým, kto sa považuje byť nad vašimi takzvanými "zákonmi"; zákonmi ktoré nie sú ničím viac než sebeckými rozmarmi tyranov a zlodejov. Slovo "zločin" dakedy znamenalo násilný čin spôsobený inej osobe. Dnes to znamená neuposlúchnutie nespočetných arbitrárnych príkazov prichádzajúcich od parazitickej kriminálnej triedy. Slovo "zločin" je pre vás podobné ako slovo "hriech", čo naznačuje, že tí ktorých príkazy nie sú poslúchnuté sú pre vás niečim ako bohovia, aj keď sú v skutočnosti skôr niečím ako pijavice. Fráza "zobrať spravodlivosť do vlastných rúk" perfektne vyjadruje, že aká je to z vášho pohľadu svätokrádež, ak sa bežný človek opováži sám rozhodovať o tom, čo je dobré a čo zlé, a následne podľa toho konať, namiesto toho aby robil to, čo robíte vy: bez rozmyslu sa podriaďovať akýmkoľvek rozmarným príkazom, ktoré táto stoka červov ďalej chŕli.

Velebíte týchto kriminálnikov ako "zákonodarcov", pričom veríte tomu, že nik nie je horší, než porušovateľ zákona - niekto, kto sa opováži neuposlúchnuť príkazy politikov. Rovnako hovoríte so zbožnou úctou o "vykonávateľoch zákona" - tých, ktorí násilne vymáhajú všetky politické rozmary od nás všetkých. Keď štát používa násilie, považujete to za neodmysliteľne oprávnené a správne. A keď sa ktokoľvek opováži odporovať, sú to vo vašich očiach opovrhnutiahodní podľudia - nezákonní, teroristickí kriminálnici. Tak ako nezákonní teroristickí kriminálnici, ktorí pomohli otrokom utekať z plantáží; ako nezákonní teroristickí kriminálnici, ktorí pomohli uniknúť židom zo smrteľného zajatia Tretej ríše; ako nezákonní teroristickí kriminálnici, ktorí boli rozdrvení pod tankami čínskej červenej armády na námestí Nebeského pokoja; ako všetci nezákonní teroristickí kriminálnici v histórii, ktorí mali kuráž neuposlúchnuť nikdy nekončiaci tok tyranov a utlačovateľov, ktorí nazývali svoje násilie "autoritou" a "zákonom".

Všetko v čo ste doteraz verili je postavené na hlavu, od hora dole, odzadu dopredu, zvnútra dovonku. No čo si zasluhuje pozornosť - vaša najvyššia pomätenosť - je fakt, že považujete za násilných teroristov len ľudí, ktorí odmietajú iniciáciu násilia k ich blížnym: anarchistov, voluntaryistov a libertariánov. My používame násilie len v prípade sebaobrany proti tomu, kto iniciuje násilie proti nám. Nepoužívame to na nič iné. Zatiaľ čo vaše presvedčenie je kompletne schizofrenické a samovylučujúce. Na jednej strane učíte mladých otrokov to, že násilie nie je nikdy riešením, no vzápätí obhajujete to, aby boli všetci a všetko, všade a na veky vekov kontrolovaní, monitorovaní, zdaňovaní a regulovaní silou vlády. V skratke, učíte svoje deti, že vládcovia môžu používať silu kedykoľvek sa im zachce, zatiaľ čo otroci nemôžu nikdy odporovať. Indoktrinujete svoje deti do života nemysliacej, bezbrannej podriadenosti. Kladiete reťaze okolo ich tenkých krkov a pevne ich zaťahujete. A najhoršie na tom je, že sa pri tom ešte cítite aj dobre.

Na jednej strane odsudzujete zlo fašizmu a socializmu a lamentujete nad nespravodlivosťami režimov Hitlera a Maa, zatiaľ čo na druhej strane kážete presne to isté, čo robili oni: vieru v kolektív, podriadenosť každého jedinca v kolektíve k niečomu, čo nesie klamlivé označenie "spoločné dobro". Tárate stále o rozdielnosti a otvorenosti, a potom prosíkate svojich pánov, aby regulovali a kontrolovali každý aspekt vášho života, vytvorením gigantických nemysliacich, konformných robotov. Obliekate si rozdielne veci a máte rozdielne účesy, a myslíte si, že toto vás robí rozdielnymi, zatiaľ čo vaše mysle sú zotročené tomu istému klubu vládcov a kontrolérov. Myslíte tak ako vám prikážu aby ste mysleli, robíte to čo vám povedia aby ste robili, zatiaľ čo si myslíte o sebe akí ste progresívni a osvietení.

Z vašej pozície relatívneho konfortu a bezpečia odsudzujete zlá páchané inými krajinami v inej dobe, zatiaľ čo so slepým okom pozeráte na nespravodlivosti priamo pred vami. Hovoríte si, že ak by ste žili v tých časoch na tých miestach, boli by ste určite jedným z tých, ktorí by povstali proti útlaku a ochraňovali utláčaných. No to je len čistá lož. Boli by ste priamo tam aj so zvyškom celého stáda oviec, hlasno požadujúcich aby boli otroci bití, aby boli čarodejnice upaľované, aby nekonformní a rebeli boli zničení. Ako to môžem vedieť? Pretože to je presne to isté, čo robíte aj dnes.

Dnešná nespravodlivosť a útlak je populárny a je v móde, a tí ktorí mu odporujú, hovoríte si, sú len nespokojní a šialenci, ľudia ktorých práva sú nepodstatné, ľudia ktorí si zaslúžia byť rozdrvení pod topánkou autority. Nie je to tak? Vy banda bezchrbtových nemysliacich pokrytcov. Pozrite sa do zrkadla, dobre sa pozrite na to, čo považujete za spravodlivé a milé. Ste len diablovou hračkou. Masy tisícov aplaudujúcich rečneniu Adolfa Hitlera? To ste boli vy. Dav ktorý požaduje, aby bol Ježiš Kristus pribitý na kríž? To ste boli vy. Bieli votrelci, ktorí veľkolepo oslavovali vyvražďovanie tých bezbožných indiánov? To ste boli vy. Tlačiace sa masy v Koloseu, aplaudujúce, keď boli kresťania hádzaní levom? To ste boli vy. Počas celej histórie, opakované utrpenie a nespravodlivosť, objavujúca sa až v nepochopiteľnej miere - to všetko bolo kvôli ľuďom ako vy: dobre trénovaní, dokonale indoktrinovaní konformisti, ľudia ktorí konajú tak ako im je povedané, ktorí sa hrdo sklonia pred ich pánmi, ktorí nasledujú dav, ktorí veria tomu čo ostatní, veria a myslia si čokoľvek čo im prikáže autorita aby si mysleli. To ste vy.

A vaše ignorantstvo nepramení z toho, že by bola pravda pred vami skrytá. Boli radikáli, ktorí toto vysvetľujú už tisícky rokov. Nie, vy ste ignoranti kvôli tomu, že sa vyhýbate pravde celou dušou i srdcom. Zavriete si oči a utečiete preč, keď vám náznak reality pristane pred nosom. Považujete za extrémistov a okrajových bláznov tých, ktorí sa vám snažia ukázať okovy ktoré nosíte, pretože vy nechcete byť slobodní; vy dokonca nechcete byť ani človekom. Zodpovednosť a realita vám naháňa obrovský strach, tak sa slepo držíte toho vlastného zotročenia a oboríte sa na každého, kto vás chce z toho oslobodiť. Ak niekto otvorí dvere vašej klietky, zaleziete do rohu a kričíte: "Zavri to, zavri to!"

Niektorých z nás už omrzelo snažiť sa vás zachraňovať. Stálo nás to už veľa námahy, pokúšať sa vás presvedčiť, že by ste mali byť slobodní. Všetko čo viete je len opakovať to, čo vás vaši vládcovia naučili: že sloboda vedie len k chaosu a deštrukcii, zatiaľ čo poslušnosť a podriadenie vedie k mieru a prosperite. Nik nie je tak slepý, ako tí čo toto nevidia. A vy, vy národ oviec, vy by ste radšej umreli ako videli pravdu.

Martin Bulak

Martin Bulak

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Libertarián, anarchista.Ďalšie články aj na webe www.menejstatu.sk. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaZaujímavostiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu