Prečo nás štát klame?

Štát nám stále tvrdí, že vakcína je sloboda. A vláda robí všetko preto, aby to tak nebolo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Išiel som si urobiť registráciu na tretie očkovanie, kliknem na stránku Národného centra zdravotníckych informácií a vyskočí na mňa HOAX. Vraj „VAKCÍNA JE SLOBODA“.

Nie je. Keby bola vakcína sloboda, naše deti by dnes sedeli v školách, my by sme sa mohli naobedovať v reštauráciách a k rodičom by sme nemuseli chodiť s lyžami. Keby bola vakcína sloboda, nepýtal by sa ma večer policajt, čo robím na ulici a kam idem. Keby bola vakcína sloboda, žili by sme naozaj slobodný život.

Som presvedčený, že vakcíny väčšinu z nás môžu ochrániť pred ťažkým priebehom covidu, a aj pred smrťou. A niektorých môžu aj zabiť. Ale vždy to štatisticky vychádza výrazne lepšie v prospech očkovania.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Len nerozumiem, prečo vláda nevyužíva všetok priestor na vysvetľovanie ľuďom, že vakcinácia ich môže pred chorobou ochrániť. Prečo štát od začiatku každý deň neinformuje, koľko ľudí očkovaných Astrou, Pfizerom, Modernou, Sputnikom či Janssenom ochorelo, je v nemocniciach, či zomrelo. Prečo štát na stránke korona.gov.sk, alebo na stránke slovenskoproticovidu.sk nezverejňuje preklady a zhrnutia zo všetkých vedeckých štúdií, ktoré sú k dispozícií. Nerozumiem, prečo občanom nedajú na tanieri všetky argumenty, pre ktoré by sa mali dať zaočkovať. A samozrejme, aj tie, pre ktoré nie.

Bola by to najlacnejšia a najúčinnejšia kampaň. A namiesto toho, aby na jedno miesto ministerstvo zosumarizovalo všetky fakty, nás straší v drahých televíznych reklamách plyšovým panákom a NCZI a dokonca aj pani prezidentka (v staršej reklame) nám hovorí, že VAKCÍNA JE SLOBODA. No nie je.  

Skryť Vypnúť reklamu

Prieskumy jasne hovoria, že vláde už neverí takmer nikto, dokonca ani jej členovia. Ale ak štát chce, aby sa ľudia očkovali, musí to ľuďom hovoriť dôveryhodná vláda. A to nemôže byť súčasná Hegerova, dôveryhodná vláda musí vyjsť zo slobodných volieb. A ak budú až v roku 2024, to už bude neskoro.  

Martin Dorčák

Martin Dorčák

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  71x

Vyštudoval som žurnalistiku a 14 rokov som pôsobil ako redaktor v tlačovej agentúre. Spoluzakladal som spravodajské portály Webnoviny.sk a Teraz.sk. Neskôr som pôsobil ako riaditeľ komunikačných odborov na ministerstve školstva, v parlamente, v NASES. Bol som poradcom podpredsedov vlády SR pre investície a informatizáciu. Som zakladajúcim členom strany HLAS-SD. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu