Budúce dôchodky sú v ohrození

Dôchodkový systém kvôli starnúcemu obyvateľstvu v súčasnosti čelí a bude čeliť problémom súvisiacich s jeho udržateľnosťou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Slovensko, ale aj aj Európa čelí postupne prichádzajúcej demografickej kríze. Teda narastajúcemu počtu dôchodcov na úkor ľudí v produktívnom veku, ktorí na nich v princípe robia. 

Podľa prognostického ústavu SAV by v pesimistickom scenári v roku 2060 mohlo byť viac dôchodcov ako ľudí v produktívnom veku. Ďalším negatívnym faktorom z hľadiska udržateľnosti dôchodkového systému je, že stredná dĺžka života sa predlžuje, a tak ľudia budú poberať dôchodok dlhšie. 

Prečo je to práve pre slovenský dôchodkový systém problémom a ako vlastne dôchodkový systém na Slovensku funguje, sa dozviete vo videu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď sa Vám video páčilo, tak kanálu pomôže, keď ho budete odoberať.

Martin Lindák

Martin Lindák

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Po štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave som pracoval ako reportér Indexu, teda SME. V súčasnosti som analytikom v SBA a venujem sa svojmu malému YouTube projektu Ekonómia ľudskou rečou, kde by som chcel všakovaké ekonomické témy vysvetliť v pár minútach. https://www.youtube.com/ekonomialudskourecou Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu