Cisársky rez v SDKÚ.

Som otcom dvoch krásnych dcér a bol som pri oboch pôrodoch. Mal som z toho úžasné zážitky aj preto, že neboli komplikované a nevznikla potreba realizovať ich prostredníctvom cisárskeho rezu. Som občanom tohto štátu. A som podobne ako vy ostatní, priamym účastníkom pôrodu, ktorý trvá už osemnásť rokov a mám pocit, že ešte stále nie je úplne ukončený. V štáte ako takom a tiež v jednotlivých politických subjektoch. Vzhľadom na terajší vývoj politickej situácie sa mi však ako najakútnejší javí, cisársky rez v SDKÚ.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Mikuláša Dzurindu vnímam v slovenskej politke od jeho samotného počiatku. Priznám sa, že nepatrí medzi mojich obľúbených politikov, skôr naopak, ale vybicyklovanú zmenu " mečiarizmu " na éru " dzurindizmu ", mu historicky už nikto nevezme. Snažím sa ho vnímať / podobne ako ostatných politikov /, nie čierno-bielo, ale so všetkými plusmi aj mínusmi. Politika je zložitý svet a ten najťažší trenažér ľudských charakterov. Najhoršie však na tom je to, že rozhodnutia politikov dosť výrazne ovplyvňujú naše životy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mikuláš Dzurinda je maratónec. Hlavne svojou povahou a politickou stratégiou. Vie, že v maratónskom behu je najdôležitejšie poradie v cieli, na konci behu. V čom však asi nemá celkom jasno je skutočnosť, že on svoj maratón už dobehol. A predpokladám, že svoje ciele v politike už naplnil tiež. Jeho túžba postaviť sa na štart ďalšieho maratónu a dobehnúť ako víťaz je síce pochopiteľná, ale podľa môjho skromného názoru pre tento štát nepotrebná a možno aj poškodzujúca.

Po zverejnení výsledkov tohoročných parlamentných volieb, bol azda najsmutnejším víťazom. Sklamanie z faktu, že jeho strana bude mať premiérske kreslo, ale on v ňom sedieť nebude, sa dalo čítať z jeho tváre. Post ministra zahraničých vecí je pre neho naozaj len slabou satisfakciou. Jedinou výhodou je snáď len to, že kvôli výkonu svojej ministerskej funkcie, nemusí byť tak často v prítomnosti svojej vnútornej rivalky.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako som však spomenul, Mikuláš Dzurinda, je maratónec. Momentálne beží v závese a čaká na príležitosť nasadiť trhák. Či pritom používa férové športové spôsoby, je už vec jeho svedomia. Takisto len on vie, čo je za jeho snahou podporiť spolu so stranou Smer, JUDr. Dobroslava Trnku, na funkciu generálneho prokurátora.

Za trnkovým kerom sa dá naozaj dobre skrývať aj dlhšiu dobu. Dá sa tiež ešte nejakú chvíľu odkladať aj čas nevyhnutného pôrodu. Len je tu potom riziko, že sa ten pôrod bude musieť zrealizovať naozaj až tým cisárskym rezom, ktorý nemusí dopadnúť vždy dobre. Ale to vedia v SDKÚ hádam najlepšie.

Martin Štunda

Martin Štunda

Bloger 
  • Počet článkov:  353
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som cestujúci vo vesmírnom metre, ktorý pred 50 rokmi, vystúpil na zastávke, s názvom Zem. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu