
Okrem subjektívnej spokojnosti ľudí a podnebia v danej krajine hodnotili aj predpokladanú dĺžku života, rozvodovosť, kriminalitu, nezamestnanosť, či korupciu.
A práve na základe týchto kritérií trvám na tom, že najlepšie je narodiť sa na Slovensku....
Dieťa, ktoré ako prvé uvidí strop starej slovenskej pôrodnice má hneď jasno o krajine, kde sa narodilo a zvyšok života už nestrávi vo falošných ilúziach. Chuť materinského mlieka v ňom síce ešte na chvíľu zanechá pocit kvalitnej nemocničnej stravy, ktorý však skončí pri najbližšom pobyte v tomto zariadení. Cesta domov po rozbitých slovenských cestách ho rýchlo uspí, čo jednoznačne podporí jeho zdravý vývoj.
Fakt, že obidvaja jeho rodičia sú nezamestnaní a venujú sa mu 24 hodín denne zohráva veľmi pozitívny význam pri jeho duševnom a citovom rozvoji a tiež mu do podvedomia vrýva vzor úplnej rodiny.
Fakt, že sa kvôli nedostatku peňazí neustále hádajú a napokon sa aj po pár rokoch rozvedú mu poukáže na existujúcu dualitu sveta a podnieti rozvoj jeho filozofického pohľadu na dianie okolo nás.
Absolvovanie školského procesu ho naučí, že ľudia sa delia na tých, čo nosia značkové oblečenie a tých, čo nosia fejky. Škola, že je miestom zábavy a prípravou budúcich klientov úradov práce.
Nemožnosť nájsť prácu vo vlastnej krajine mu umožní cestovať po svete a popri zdokonaľovaní v cudzích jazykoch aj spoznávať mentalitu a spôsob života iných ľudí, ktorí mali tú smolu, že sa nenarodili na Slovensku.
Takto zocelený sa po rokoch vráti na rodnú hrudu s nemalým finančným obnosom a tu potom zvýšenou domácou spotrebou podporí rast slovenskej ekonomiky a tým aspoň čiastočne vráti dlh svojej materskej krajine.
Ako uvedomelý občan napokon zomrie tesne pred dôchodkovým vekom, aby ani náhodou neohrozil už i tak dosť labilný dôchodkový systém na Slovensku.
Krajiny, kde sa narodiť oplatí...
Foto: skrz.sk